pena-na-holeni1

Sprej z koupelny se zdánlivě hodí k jediné věci, o to víc může překvapit

Většinu kosmetiky a hygienických potřeb, které se v koupelně nacházejí, využíváme tak, jak je výrobcem doporučeno, a ani nás nenapadne, že například obyčejná pěna na holení může posloužit jako multifunkční pomocník při běžném úklidu. Říkáte si, jak je to možné? Vždyť má tak zvláštní konzistenci, že se dá mluvit spíše o umazání než vyčištění. Nenechte se zmást, pomůže vám s usazeninami vodního kamene, a dokonce se nemusíte bát nanést si ji na oblečení. Proč byste si měli špinit oblečení pěnou na holení? Vždyť to je to, čemu se snažíte při každém jejím použití vyhnout. Vyzkoušejte tyto triky a uvidíte, že z potřísněného trička už nebudete dělat žádnou vědu.

Zdroj obrázku: Freepik

Zůstaňme ještě chvíli v koupelně

Než se vrhneme na oblečení v šatně, podíváme se, jaká další využití má pěna na holení kromě jejího původního účelu v koupelně. Zkoušeli jste ji někdy namazat na zrcadlo? Že ne? To je ale chyba, pěna na holení totiž dokáže díky svému složení zabránit zamlžování skleněných ploch. Použití je jednoduché – naneste malé množství pěny na papírovou utěrku a tou vyčistěte zrcadlo. Následně vezměte suchý hadřík a zrcadlo vyleštěte do sucha. Již po první dlouhé koupeli ve vaně plné horké vody uvidíte, že pěna funguje jako skvělý odmlžovač! Stejný postup použijte i při odstraňování usazenin vodního kamene, které se mohou vyskytovat na chromových bateriích a kohoutcích.

Mohlo by vás zajímat:  Sněhově bílé ručníky nemusí být pouze nové. Tradiční prostředky obnoví jejich zářivou čistotu
Zdroj obrázku: Freepik

Oblečení jako nové

Už nikdy se vám nestane, že byste museli vyhodit svůj oblíbený kousek oblečení kvůli mastné skvrně, která se na něm vyskytla při včerejším grilování. Možná byl ten hamburger tak dobrý, že byste svůj oblíbený svetřík klidně i obětovali. To ale se znalostí triku s pěnou na holení nebude potřeba. Jednoduše překryjte celý mastný flek pěnou a nechte 5 minut působit. Poté opláchněte teplou vodou a perte jako obvykle. Váš svetřík bude zase jako nový.

Zdroj: https://experthometips.com/uses-for-shaving-cream-foam-cleaning
Přidat na Seznam.cz