Kyselina citronová rozzáří celý domov čistotou a zbaví ho veškerého zápachu

Konec nespavosti i ospalým ránům. Citron zklidní mysl a dodá energii do nového dne

Citron většina z nás vnímá jako skvělý zásobník vitamínů a prospěšných látek. Kromě toho citron také pozitivně působí na naši pokožku a má i antibakteriální vlastnosti. Dokáže ale ještě o mnoho více, a dokonce vám pomůže i lépe spát.

Skvělé účinky na lidské zdraví

Citron je bohatým zdrojem vitamínu C, podporuje tvorbu kolagenu a obsahuje i vitamíny skupiny B, fosfor, draslík nebo další minerální látky. Uplatní se také v případě potřeby odkyselit organismus a pyšní se účinnými antioxidačními vlastnostmi. Jaké léčivé účinky citron má?

  • Podporuje imunitní systém.
  • Zlepšuje zažívání.
  • Zabraňuje krvácení dásní.
  • Preventivně působí proti křečovým žilám.
  • Má pozitivní vliv na pleť, vlasy a nehty.
Mohlo by vás zajímat:  Olivový olej je neocenitelný nejen v kuchyni. Prospěje naší kráse i domácnosti

Všechny tyto skvělé vlastnosti citronu můžete využít i vy. A velmi jednoduše – stačí před spaním nakrájet citron na plátky a položit jej hned vedle postele. Jak to funguje?

Budete potřebovat následující ingredience:

  • citron,
  • sůl.

Citron rozkrojte na čtyři kusy. Ty poté osolte a položte je na talířek k posteli. Proč to dělat? Dosáhnete skvělých výsledků.

Lepší soustředění

Citron dokáže zvýšit soustředění – může se to sice zdát jako nevýhodné, ale opak je pravdou. Ve skutečnosti tento krok pomáhá lidem, kteří trpí nespavostí. Vůně citronu může podpořit funkce mozku a umožnit mu lépe odpočívat.

Mohlo by vás zajímat:  Absorpční vložka u baleného masa prodlužuje jeho čerstvost
Zdroj obrázku: Pixabay

Větší relaxace

Doba spánku by měla poskytovat efektivní a účinnou relaxaci pro tělo i mysl. Během spánku byste se měli zbavit stresu i nervozity, která se nahromadila za celý den. Vůně citrusových plodů, tedy i citronu, zklidňuje emoce a podporuje přirozenou relaxaci celého těla.

Proti nezvaným návštěvníkům

Směs citronu a soli umí spolehlivě odpudit komáry a další hmyz, který se vám v létě snaží narušit váš spánek. Citron u postele zaručí, že budete spát v klidu a v pohodě.

Dodává energii

Nechce se vám po ránu rozlepit oči? U postele nakrájený citron vám po ránu dodá čerstvou dávku energie a vyláká vás do nového dne s energií a nadšením, které vám jindy chybí.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/318662

 

Přidat na Seznam.cz