Soap Dispenser 2337697 1280

Obyčejné mýdlo dokáže mnohem víc než jen umýt ruce. Těchto pět triků usnadní život

Mýdlo si spojujeme hlavně s kosmetikou, která je určena na mytí rukou a těla, někdy jej také využíváme jako náhradu pracího prášku. Je to jeden z nejstarších kosmetických přípravků, ale přesto mnoho z nás stále ví jen málo o jeho způsobech využití. Představujeme pět zajímavých a efektivních způsobů, které vám usnadní život.

Zabíjí mšice

Pokud vaše rostliny trpí napadením mšic, může být mýdlo velmi efektivním řešením. Připravte si roztok mýdla a vody do rozprašovače. Postřikujte rostliny několikrát denně po dobu sedmi dnů. Po několika dnech by mšice měly zmizet.

Mohlo by vás zajímat:  Správné větrání je klíčem ke zdravému domácímu vzduchu

Čistí štětce od barvy

Mýdlo je skvělé na čištění různých nečistot, zejména pak štětců, které jsou špinavé od různých barev. Pokud jste zrovna vymalovali a zbyly vám špinavé štětce a štětky, není nic snazšího než je umýt v mýdlové vodě. Uvidíte, že rychle a efektivně rozpustí barvu.

Uvolní panty

Pokud panty u vaší skříně nebo dveří nefungují správně, stačí je namazat pastou z mýdla a vody. Zabráníte tím různému vrzání, ale také oděrům a poškození pantů, které by mohly dveře poškodit.

Mohlo by vás zajímat:  Ten nejlepší odpuzovač na kuny vyjde na pár korun. Vetřelce odežene od všech aut
Zdroj obrázku: Pixabay

Nejlepší pomocník při malování

Roztok mýdla a teplé vody vám také pomůže důkladně vyčistit povrch stěn před malováním. Nejlepší malíři používají tuto osvědčenou metodu jako základní přípravu před malováním stěn. Stěny omyjte čistým hadříkem namočeným v roztoku mýdla a vody a počkejte, až uschnou. Nyní můžete pokračovat a stěny vymalovat.

Odstraňuje zašlé skvrny

Mýdlo je skvělé i jako odstraňovač skvrn. Je zjevné, že dokáže odstranit i takové skvrny, které drahý prací prostředek nezvládá. Pokud máte problém se skvrnami od vína nebo mastnoty, zkuste je vyprat v mýdle. Pokud po vyprání úplně nezmizí, přidejte do vody malé množství jedlé sody. Mýdlo je ideální pro odstranění různých typů skvrn a nečistot. Proto stojí za to využívat jej daleko častěji a ušetřit za spoustu drahých a zbytečných přípravků.

Přidat na Seznam.cz