Top View Glass Milk Gray Tone

Mléko je výborné nejen v kuchyni. Skvělé účinky nabízí v kosmetice či při úklidu

Mléko stále patří k oblíbeným nápojům a snad každý má alespoň jedno balení v lednici. Většina z nás si jeho použití spojuje hlavně s vařením a pečením. Ukazuje se ale, že mléko má mnoho dalších praktických vlastností. Je možná těžké tomu uvěřit, ale populární bílý nápoj účinně čistí stříbro a odstraňuje i skvrny na sametu. Je také ideální pro péči o pleť. To však není vše. Seznamte se s neobvyklými a velmi praktickými použitími mléka, které vám usnadní každodenní život.

Zvlhčuje a vyživuje pleť

Mléko blahodárně působí na pokožku, jelikož ji do hloubky vyživuje a zvlhčuje. Stojí za to jej přidat do domácí kosmetiky nebo také do koupele. Účinky pocítíte již po prvním použití. Kůže bude mnohem hladší a měkčí.

Mohlo by vás zajímat:  Do Chorvatska v zimě aneb místo kamenných pláží a nuzných apartmánů za atmosférou Vánoc

Uklidňuje akné

Mléko také skvěle působí na skvrny od akné a černé tečky. Zaprvé podporuje léčbu zánětů a zadruhé předchází vzniku nových nedokonalostí. Jako skvělou péči proti akné můžete zkusit tento recept: Namočte gázu nebo bavlněné tampony do mléka a poté si jimi asi na 30 minut zakryjte obličej. Opakujte léčbu každý druhý den po dobu několika týdnů.

Zdroj obrázku: Freepik

Hydratuje a vyživuje vlasy

Pokud jsou vaše vlasy suché a poškozené, pomůže vám také mléko. Naneste ho na vlasy a nechte 20 minut působit. Získáte hladší a pevnější hřívu.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbené profiterolky si můžete snadno upéct i u vás doma. Stačí dodržet jednoduchý postup

Čistí stříbro

Ukázalo se, že mléko má také řadu čisticích vlastností. Dokáže si poradit s mnoha kuchyňskými skvrnami a také odstranit nepříjemné pachy z chladničky nebo komory. Je také vynikajícím přípravkem na čištění stříbra. Účinně odstraňuje usazeniny ze stříbrných předmětů a dodává jim zářivý lesk. Stačí jen stříbrné předměty na 30 minut namočit do mléka. Poté je opláchněte teplou vodou a vyleštěte čistým hadříkem.

Zklidňuje popáleniny

Mléko má také uklidňující vlastnosti a urychluje hojení ran. Je perfektní zejména na popáleniny a podráždění pokožky. Vše, co musíte udělat, je dát si tampon namočený v mléce na pokožku po dobu asi 20 minut. Tuto činnost je třeba opakovat několikrát denně, dokud se podráždění nezklidní.

Přidat na Seznam.cz