V dokonale čisté posteli se odpočívá nejlépe. Povlečení i matrace potřebují pravidelnou péči

Praní ložního prádla má svá pravidla. Díky jejich dodržování bude stále krásné a hebké

Máte doma různé ložní prádlo? Bavlna, satén nebo krep – to jsou asi neoblíbenější materiály, ze kterých se povlečení vyrábí. Víte ale, jak je správně vyprat, aby vám dlouho sloužilo? Při špatném praní mohou zmizet barvy nebo se ztratí lesk. A každé povlečení má něco do sebe, záleží jen na vás, co vám bude příjemné.

Bavlna je zdravá, flanel se hodí do zimních měsíců

Bavlněné povlečení je jednoduché na údržbu a poskytuje naší pokožce vzduch. Flanel mají rádi lidé hlavně na podzimní a zimní měsíce, satén je velmi příjemný na dotek a chladí. Existuje několik základních pravidel, které je nutné dodržovat, aby povlečení sloužilo dlouhá léta a nemuseli jste ho každý rok měnit.

Mohlo by vás zajímat:  Plesnivou potravinu nestačí odkrojit, napadený je celý produkt

Ložní prádlo byste měli prát samostatně, bez dalšího oblečení. Také byste ho měli prát tak, jak je psané na štítku, protože každý materiál je jiný – co jednomu nevadí, druhý může poškodit. Ložní povlečení perte vždy naruby, jedině tím docílíte toho, že budou barvy dlouho syté. Společně neperte barevné a bílé povlečení, které by se mohlo obarvit.

Zdroj obrázku: Freepik

Saténové prádlo je také vyrobené z bavlny

Bavlněné povlečení je vyrobené z přírodních materiálů, mělo by se prát na 40–60 stupňů. Je důležité si přečíst informace na štítku. Na bavlněné povlečení nepoužívejte bělicí prostředky, které by mohly látky poškodit. Saténové oblečení je také z bavlněných látek, umožňuje pokožce dýchat během spánku. Je to nejlepší typ povlečení, co se týče lidského zdraví. Satén by se měl prát na 40 stupňů a používejte na něj prostředek určený pro satén.

Mohlo by vás zajímat:  "Když je otevřeno pár hodin, nechám bordel před branou, ukliďte ho sami," sdělil jsem vedoucí sběrného dvora

Flanelové povlečení se hodí na chladnější dny. Je to materiál příjemný na dotek a také hřejivý. Prát by se měl na 40 nebo 60 stupňů a používejte prostředky, které jsou přímo na flanel určené. I u flanelu byste neměli používat bělidlo, protože by barvy vybledly. Žerzej je měkká látka, která vyžaduje zvláštní péči. Jestli ji budete žehlit, dělejte to podél stehů. Tkanina bude vypadat mnohem lépe.

Zdroj: https://www.ariel.co.uk/en-gb/how-to-wash/laundry-tips/washing-white-sheets-and-bed-linen
Přidat na Seznam.cz