skvrny1

Usazeniny od čaje a kávy v hrníčcích jsou odolné, existují ale efektivní metody, které je vyčistí

Milovníci čaje a kávy dobře vědí, že jejich oblíbený nápoj nechává uvnitř sklenic a hrnků výraznou stopu. Tyto usazeniny jsou tak silné, že pro jejich odstranění je nutno vyvinout větší úsilí než při běžném mytí nádobí. Nejde jen o to, že jiným členům domácnosti a hostům chcete nápoje servírovat v čistém nádobí, ale pokud usazeniny dobře neodstraníte, mohou v nich zůstat nepříjemné patogeny.

Síla zubní pasty

Zubní pastu máme spojenou téměř výhradně s jejím prvotním účelem, tedy čištěním zubů, ale není důvod, proč její účinné látky nevyužít i jinde. Hodí se právě i pro odstranění usazenin z čaje nebo kávy. Zubní pastu naneste na kartáč, drsnější stranu kuchyňské houbičky nebo na již nepoužívaný zubní kartáček a pomocí tlaku vyčistěte vnitřní stranu hrnků a sklenic. Uvidíte, jak snadno dosáhnete požadovaného výsledku!

Zdroj obrázku: Freepik

Všestranná jedlá soda

Pokud bychom měli uvést ten nejuniverzálnější přírodní čisticí a dezinfekční prostředek, řada z nás by zřejmě uvedla jedlou sodu. Právě díky jejím jedinečným vlastnostem je ji možno využít i k odstraňování stop po kávě a čaji.

Mohlo by vás zajímat:  Kaštany se hodí nejen k podzimní dekoraci. Především ženy ocení jejich skvělé účinky

Vytvořte pastu z jedlé sody a trochy vody, naneste ji na houbičku na nádobí nebo kartáček a vnitřní část hrnků a sklenic pomocí ní důkladně vyčistěte.

Svěží a účinná citronová šťáva

Pokud k čištění použijete citronovou šťávu, dosáhnete nejen čistoty a lesku hrnků a sklenic, ale dodáte jim navíc i příjemnou citrusovou vůni. K čištění můžete použít buď přímo rozříznutý citron, nebo citronovou šťávu. Účinky samotného citronu můžete ještě zvýšit přidáním soli.

Zdroj obrázku: Freepik

Kuchyňská sůl a lihový ocet

Kombinace soli a octa je pro čištění velice efektivní, protože sůl působí jako abrazivní prostředek a ocet rozpouští usazeniny. Ideální poměr těchto dvou surovin je 1 : 1 a měly by být dobře promíchány. Znečištěný povrch potřete vrstvou získané hmoty a nechejte ji po dobu 10 minut působit. Poté ji z povrchu otřete houbičkou na nádobí nebo hadříkem a nádobí dobře opláchněte.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/how-to-remove-coffee-stains-from-mugs/
Přidat na Seznam.cz