Jakou péči poskytovat sprše? Postačí trocha kyselého a čistota bude zajištěna

Jakou péči poskytovat sprše? Postačí trocha kyselého a čistota bude zajištěna

Sprchový kout patří mezi části koupelny, které jsou velmi vytížené. Není snadné ho udržovat v čistotě, protože ho ohrožuje nejen plíseň, ale také vodní kámen, pokud doma máte tvrdou vodu. My vám ukážeme prostředky, kterými si můžete v úklidu pomoci. Díky domácím metodám se rychle zbavíte nečistot a vaše sprcha se bude lesknout, jako byste ji právě přivezli z obchodu.

Proč se spoléhat na domácí prostředky?

Domácí metody čištění domácnosti jsou lepší nejen pro člověka, ale také pro životní prostředí. Neobsahují zbytečné chemikálie, máme je vždy po ruce a navíc skoro nic nestojí. K odstranění vodního kamene poslouží například ocet. Ten používaly už naše babičky, a to nejen na čištění koupelny, ale také na okna. Ocet smíchejte s vodou v poměru 1 : 1, nalijte do rozprašovače a můžete používat.

Mohlo by vás zajímat:  Důležitý i obávaný chlor. Odstranit ho z vody není nic těžkého

Směs nastříkejte na špinavé místo, několik minut počkejte a poté můžete setřít. Usazeniny nebudou mít šanci ani v případě, kdy smícháte jedlou sodu s peroxidem vodíku. Tato kombinace je velmi oblíbená. Soda si poradí nejen s vodním kamenem, ale snadno s ní vyčistíte také ucpaný odpad. Peroxid si zase poradí s plísněmi, které se kvůli vlhkosti mohou objevit.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste preventivní opatření

Chcete si užít sprchu v čistotě a pohodlí? Pak byste měli myslet na prevenci. Jestliže nechcete trávit hodiny čištěním, oplachujte po každém koupání nebo sprchování celý kout nebo vanu. Snadno se na povrch dostanou zbytky kosmetiky nebo vlasů. Ke smytí sprchy můžete použít například vodu smíchanou s čajovým olejem. Ten má báječné vlastnosti, díky kterým bude sprcha zářit čistotou.

Mohlo by vás zajímat:  Sušené houby mohou snadno podlehnout zkáze. Několik listů zabrání vlhkosti i náletům škůdců

Velkým problémem koupelen je také plíseň. Té se sice zbavíte pomocí různých prostředků, ale v mnoha případech budete muset vyměnit silikonové spáry za nové. Na to existuje jednoduchý postup, prostě je seškrábnete obyčejným nožem.

Zdroj: https://wellnessmama.com/natural-home/natural-bathroom-cleaning/
Přidat na Seznam.cz