Skříně do ložnice

Skříně vybíráme podle uvážení, zda potřebujeme, aby měla více polic nebo zda chceme většinu oblečení věšet na ramínka. Asi nejžádanější jsou skříně kombinované, kde je několik polic, ale i tyč na ramínka. Některé skříně mají i zásuvky na drobné kousky prádla. Skříně bývají větší, aby se tam vešlo dost oblečení. Také by skříň do ložnice měla dobře zapadnout k ostatnímu nábytku v ložnici.

Celkové sladění je pro vzhled ložnice dost důležitý, aby ložnice vypadala skvěle, už jen proto, že v ní trávíme třetinu svého života. Pěkně vypadají skříně, které mají na dveřích zrcadlo. To může být přes celou skříň, nebo jen z části. To záleží, jak se co komu líbí. Vkus máme každý jiný. Také se mimo jiné musíme rozhodnout, zda si pořídíme skříň do ložnice s klasickými dveřmi, nebo s posuvnými. Posuvné nezabírají místo, takže do malých ložnic jsou naprosto ideální řešení.

Skříně se prodávají demontované, takže při koupi musíme počítat s montáží. Pokud se na montáž sami necítíme, protože nejsme zrovna šikovní domácí kutilové, vyjednáme si montáž přímo u prodejce. Montáž nám provede odborník, který má v montáži dobrou praxi, a snadno a rychle si s ní poradí. Montáž provede kvalitně a rychle.

Mohlo by vás zajímat:  Ložní prádlo pereme méně, než je potřeba. V čem potom spíme, z toho se může dělat nevolno

Skříně musí plnit především praktickou stánku

To znamená, že se nám do skříně musí vejít veškeré oblečení, které do ní potřebujeme uložit. Podle toho vybíráme, jak velká a vysoká skříň má být. Výška skříně může být až ke stropu místnosti, když je to potřeba. Je sice pravda, že do horních polic se oblečení ukládá hůře, ale když není jiné řešení, je možné do horních polic dávat sezonní oblečení, abychom tak nemuseli chodit často.

Další věc, kterou musíme rozhodnout, je volba materiálu. Asi nejprodávanější jsou skříně z laminované dřevotřísky. Tento materiál je kvalitní a zároveň patří k nejlevnějším materiálům. Tento materiál má velmi snadnou údržbu. Stačí ho setřít měkkým hadříkem. Určitě se nesmí na tento materiál tlačit něčím ostrým. Skříně do ložnice se prodávají v demontovaném stavu. Samozřejmě, že je přiložen popis montáže, takže s jeho pomocí montáž zvládneme. Součástí je veškeré kování, které budeme k montáži potřebovat.

Když máme skříň postavenou, a již ji používáme, je potřeba jednou za čas veškeré šrouby jemně dotáhnout, aby nedocházelo k poškození. Mohlo by se nám stát, že by v okolí šroubů materiál popraskal, nebo by se nám mohly zkřížit dveře, nebo zásuvky. To by bylo samozřejmě velká škoda, a tomu můžeme občasnou údržbou předejít.

Mohlo by vás zajímat:  Postel pokládáme za místo relaxace a bezpečí, přitom v ní na nás číhají nepřátelé

Skříně do ložnice

Nikdo z nás nechce mít zmačkané oblečení z malé skříně, kde je málo místa. Proto je vždy lepší řešení pořídit si do ložnice velkou, prostornou skříň. Samozřejmě, že se musíme přizpůsobit prostoru, kde skříň v ložnici bude stát.

Jestliže již skříň v ložnici máme, a je v ní málo místa, pomůže nám úložný prostor vyřešit nástavba na skříně. Je to jednoduché, rychlé a praktické řešení, které nás vyjde podstatně levněji, než kdybychom kupovali novou, větší skříň. Prostorná skříň nám umožní mít veškeré oblečení pěkně pohromadě. To je velmi praktické, mít vše po hromadě. Nemusíme pobíhat po bytě, a dávat dohromady oblečení, které si chceme ten den obléci.

Skříně do ložnice nevybíráme ale jen podle praktičnosti, ale také chceme, aby se nám líbila a skvěle zapadla k ostatnímu nábytku, který v ložnici máme. Skříně se vyrábí z různých materiálů, v různém provedení, i barvu si zvolíme podle svého vkusu. Není výjimkou, že skříň může mít i více barev. Často se prodává kombinace bílé a černé barvy. Také bílé a fialové. Může to být i kombinace dvou odlišných barev dřeva, jako světlý a tmavý odstín. Barevných variant je mnoho, a proto si každý určitě vybere tu svou skříň do ložnice.

Přidat na Seznam.cz