Cisteni Koberce2

Koberce občas neušetříme ani nejodolnějších skvrn. I ta nejhorší nečistota má však řešení

Ať už je váš koberec nový, nebo staršího data, je potřeba jej nejen vysávat, ale také kontrolovat, zda se na něm neutvořily skvrny nebo na něm neulpěly nějaké obtížně odstranitelné nečistoty. Čím dříve se totiž do jejich odstraňování dáte, tím lépe a dříve si s nimi poradíte.

Skvrny od zvířecích mazlíčků

Pokud doma chováte zvířata a poskytujete jim možnost volně se po bytě pohybovat nebo se proběhnout, může se snadno stát, že na koberci ulpí jejich moč. Ideální je, pokud si toho všimnete a ihned zasáhnete. Nejlepší je moč ihned setřít a dané místo vyčistit vlhkým hadříkem.

Mohlo by vás zajímat:  Čokoládu milují nejen děti. Tahle dobrota ale nepatří do psí misky, může je i zabít
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud je v daném případě tato metoda neúčinná, je nejlepším pomocníkem jedlá soda, která se v domácnosti osvědčuje jako optimální odstraňovač skvrn a navíc má i dezinfekční účinky. Případné zbytky nežádoucí tekutiny odstraňte pomocí savé kuchyňské utěrky nebo ubrousků a skvrnu očistěte hadříkem, namočeným ve vodě s přídavkem jedlé sody.

Mastné skvrny

Mastné skvrny mohou mít různé příčiny, na koberec mohl například upadnout kus másla, vylít se olej nebo na něj mohl upadnout mastný pokrm. Osvědčeným prostředkem k vyčištění mastných skvrn je překvapivě krém na holení, který je ale zapotřebí aplikovat pouze na znečištěné místo. Opatrně jej vetřete do vláken koberce, nechejte nějakou dobu působit a místo poté vyčistěte.

Mohlo by vás zajímat:  Starý povlak na polštář pomůže lépe vyprat nebo uskladnit různé poklady
Zdroj obrázku: Freepik

Skvrny od čaje nebo kávy

Pokud na koberec vylijte čaj nebo kávu, nezoufejte a věřte účinkům lihového octa. Nařeďte jej s vodou, namočte do něj hadřík nebo houbičku a skvrnu opatrně odstraňte.

Zaschlá žvýkačka

Zejména pokud máte děti, není nijak neobvyklé nacházet více či méně zaschlé žvýkačky na nejrůznějších místech. Pokud se však žvýkačka dostane na koberec a pronikne hlouběji mezi vlákna, může dokonce způsobit i jejich zabarvení. Žvýkačku však obvykle nelze jen tak zvednout a vyhodit, často budete muset použít led. Led dejte do igelitového sáčku a umístěte jej na dané místo. Poté použijte k odstranění zbytků žvýkačky kartáček nebo nožík.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-deep-clean-carpet-4846968
Přidat na Seznam.cz