Pokud zamiokulkas nechce růst, připravte mu výživný drink. Zanedlouho se obsype novými listy

Pokud zamiokulkas nechce růst, připravte mu výživný drink. Zanedlouho se obsype novými listy

Zamiokulkas je jedinečná okrasná rostlina, která má krásně lesklé a odolné listy, vydrží stín a také je odolná i vůči suchu. Patří k nejoblíbenějším pokojovým rostlinám vůbec. Přesto má mnoho majitelů zamiokulkasu problém s růstem této rostliny.

Pěstování zamiokulkasu

Jedním ze základních problémů, které se objevují při pěstování této rostliny, je žloutnutí listů. Rostlina tímto způsobem reaguje na příliš vysokou vlhkost. Bohužel pokud listy již jednou zežloutly, jejich původní barvu nelze žádným způsobem obnovit. Proto stojí za to zabránit přelévání substrátu. Pamatujte, že tato rostlina nevyžaduje časté zalévání.

Mohlo by vás zajímat:  Indukční varná deska stále nabírá na popularitě. Udržet ji krásnou není nic těžkého

A co víc, vůbec jí nevadí nedostatek vody. Svůj krásný zelený vzhled si zachová i 2–3 měsíce od posledního zalévání. Je to ideální rostlina pro lidi, kteří často na své rostliny zapomínají. Zamiokulkas se cítí skvěle v polostínu nebo na stinných místech. Skvěle se proto hodí i do koupelny. Ideální pokojová teplota pro tuto rostlinu je 22–25 stupňů.

Zdroj obrázku: Freepik

Zastavený růst

Jedním z hlavních problémů je nedostatek nových listů. Může to mít několik důvodů – od nesprávného období přes nevhodné pH půdy, nesprávné zalévání až po málo světla a příliš malý květináč. Pokud přestal zamiokulkas uvolňovat nové listy, nemusíte se hned bát. Stačí, když rostlině připravíte správnou léčbu.

Mohlo by vás zajímat:  Rychlovarnou konvici je třeba pravidelně čistit, jedině pak bude stále krásná a funkční

Za tímto účelem rozpusťte lžičku želatiny ve sklenici horké, ale ne vroucí vody a důkladně promíchejte. Nechte vychladnout a přidejte tři sklenice studené vody. Rostlinu následně s tímto roztokem postupně zalévejte. Tento postup opakujte každý měsíc. Želatina je zdrojem dusíku, který ovlivňuje zakořenění rostliny, posiluje její listy a ovlivňuje uvolňování nových zelených listů.

Zdroj: https://www.gardenloversclub.com/gardening-how-to/soil-fertilizers/how-to-use-gelatin-in-the-garden/
Přidat na Seznam.cz