Coffee 171653 1920

Káva probudí k životu také rostliny a její další vlastnosti využijete v celém domově

Káva je v dnešní moderní době jedním z nejoblíbenějších nápojů, který se pije na opravdu rozmanité způsoby, ať už jako teplý, či ledový nápoj. Dokonce dnes existují i kávové speciality jako mražený kávový krém a jiné. Káva ovšem nemusí sloužit jen pro účely pití, má širokou škálu dalšího využití, o kterém už ví jen zlomek osob. K čemu všemu vám mohou být užitečná obyčejná kávová zrna nebo třeba lógr? To všechno se dočtete v tomto článku.

Zdroj obrázku: Pixabay

Hnojivo pro rostliny

Kávový lógr je stejně jako vylouhovaný sáček čaje velmi užitečným hnojivem pro rostliny. Pokud budete lógr z kávovaru či klasického vaření turecké kávy pravidelně sypat k rostlinám do květináčů, ale i do záhonů na zahradě, nemusíte již kupovat žádná další průmyslově vyrobená hnojiva. Budete pěstovat všechny rostlinky pouze přírodním způsobem a ušetříte tím také velké množství peněz. Nebojte se střídavě ke všem rostlinám sypat každý den lógr z hrníčku, či jednou za čas lógr zbylý z kávovaru. Je škoda takto cenné a přírodní látky plné živin vyhazovat do odpadkového koše.

Mohlo by vás zajímat:  Loupání brambor už nemusí být horor. Nenáviděnou činnost usnadní brilantní trik
Zdroj obrázku: Pixabay

Osvěžení dechu

Ani za drahé spreje pro osvěžení dechu nemusíte utrácet žádné peníze. I k tomuto účelu vám bohatě postačí obyčejné jedno zrnko kávy, které přežvykujte v ústech. Jedná se o zdravou variantu osvěžení dechu. V zrnku kávy nenajdete žádné cukry ani umělá sladidla či kyseliny a další nevhodné a nezdravé látky. Žvýkání kávových zrn nemá jen účinek osvěžení dechu, ale také desinfikuje dutinu ústní.

Eliminace zápachu

Pokud máte pocit, že to v některé části domácnosti nepříjemně zapáchá, ať už je to celá místnost, nebo jen skříň, postavte tam mističku plnou kávových zrn, která tento zápach eliminují. Mističku můžete umístit z preventivních důvodů třeba i do kuchyně na kuchyňskou linku. Jednou za čas je nezapomeňte vyměnit, abyste podpořili jejich absorpční vlastnosti.

Zdroj: https://minasespresso.com/7-different-uses-for-coffee-its-not-just-for-drinking/
Přidat na Seznam.cz