Zapach Lednice

Zbavte svou lednici nepříjemného zápachu. Ty nejlepší metody ji zanechají svěží i bez zbytečné chemie

Většina potravin, které dáváme do lednice, má své specifické aroma. Když se nám pak v lednici smísí, může vzniknout nepříjemný zápach, kterého se jen těžko zbavujeme. Naštěstí existuje několik způsobů, jak se zápachu zbavit, a většina z nich ani nevyžaduje návštěvu drogerie nebo specializovaného obchodu. Potřebné ingredience totiž najdete v domácnosti.

Kávu nasypte na talířek

Pokud na talířek vysypete čerstvě namletou kávu a vložíte do chladničky, nepříjemné pachy zmizí a nahradí je příjemné kávové aroma. Talířek s kávou jednou týdně měňte, aby se účinek zachoval. Skvělé absorpční schopnosti má jedlá soda. Používat se dá stejně jako káva – nasypat na talířek, vložit do police v lednici a jednou za pár dní vyměnit. Soda pohltí pachy bez toho, aby je nahradila jinou vůní.

Mohlo by vás zajímat:  Tři varianty postřiku z jedlé sody proti mšicím na zahradě
Zdroj obrázku: Pixabay

Ukázalo se, že dobrým neutralizátorem zápachu je i vanilka. Namočte houbu do vody, vyždímejte ji a pokapejte trochou vanilkového extraktu, který jinak používáte v kuchyni třeba při pečení dezertů. Houbu uložte co nejdále do lednice a ponechte ji tam několik dní, nepříjemný zápach zmizí a nahradí ho jemná vůně vanilky.

Dejte do lednice aktivní uhlí

Do lednice můžete vložit i dva šálky aktivního uhlí nasypané do otevřené nádoby. Postavte nádobu k zadní stěně chladničky. Pokud doma aktivní uhlí nemáte, pořídíte ho ve formě granulí v obchodech se zahradnickými nebo akvarijními potřebami. Pakliže jste při grilování nevyužili celou briketu, nevyhazujte ji, ale použijte ji jako absorbér zápachu. Jednu až dvě kostky zabalte do novin a schovejte do lednice.

Mohlo by vás zajímat:  Čistý topinkovač během pár minut: výborná svačina už nemusí končit hodinou drhnutí
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud byste se přeci jen raději spolehli na komerční řešení, k dostání jsou pohlcovače zápachů různých tvarů, velikostí i vůní. Mohou být například ve formě gelových kapslí, případně se dají pořídit i speciální „vajíčka“ naplněná aktivním uhlím. Jsou zdravotně nezávadná a z netoxických materiálů. Takové vajíčko vydrží plnit svůj účel i několik měsíců, než ho budete muset vyměnit.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/household-advice/a680917/get-rid-of-unpleasant-smells-fridge/
Přidat na Seznam.cz