Perfektně vyžehlený ubrus je ozdobou stolu. Všech záhybů ho zbaví maličkost ihned po vyprání

Perfektně vyžehlený ubrus je ozdobou stolu. Všech záhybů ho zbaví maličkost ihned po vyprání

Hladký a bílý, obdélníkový nebo kulatý, barevný nebo čistě bílý – každý ubrus činí stůl elegantním a slavnostním. Aby však vypadal dobře bez ohledu na materiál, ze kterého byl vyroben, musí být vyžehlený. Někdy však může být tento úkol komplikovaný a nepodaří se nám nakonec tak, jak bychom si představovali. Pomozte si jednoduchými triky.

Nenápadné prvky

Během svátků a různých událostí náš dům navštěvují hosté a rodina sedí spolu u bohatě prostřeného stolu. Je třeba se ujistit, že vypadá bezvadně. Důležitou součástí dekorace stolů je ubrus. Díky tomu vypadá nádobí elegantně. Bez ohledu na to, zda zvolíme hladký ubrus, nebo si vybereme různě zdobený, měli bychom ho před položením na stůl správně vyžehlit.

Mohlo by vás zajímat:  Prací prostředek z kaštanů je jednoduchý na výrobu a zcela přírodní

Mnoho hospodyněk po vyprání ubrus složí a skryje v zásuvce, aby čekal na správnou příležitost. To je velká chyba. Po vyprání ubrusu – bez ohledu na to, kdy jej plánujeme použít – bychom ho měli okamžitě vyžehlit. Pokud to uděláme, dokud bude materiál stále vlhký, zbavíme se všech záhybů. Teprve po vyžehlení můžeme ubrus složit a dát do zásuvky.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na látku

Ubrusy jsou často vyrobeny z jemných materiálů. Pokud je nechcete během žehlení zničit, je dobré postupovat opatrně. V obchodech jsou k dispozici specializované termoprotektivní prostředky, které usnadní žehlení jemných textilií. Pokud však nemáte po ruce žádný z nich, stačí na povrch ubrusu, který máte v úmyslu žehlit, položit tenký hadřík z přírodních vláken. Díky tomu si můžete být jistí, že se rozpálená žehlička nebude chytat ubrusu a nespálí ho.

Mohlo by vás zajímat:  Víc než jen pouhá dezinfekce: peroxid vodíku pomůže v mnoha situacích

V současnosti jsou na trhu k dispozici ubrusy z různých materiálů. Každý z nich by měl mít štítek obsahující informace potřebné k péči. Je mimořádně důležité, abychom při žehlení ubrusů používali vhodnou teplotu uvedenou výrobcem. Překročíme-li doporučenou teplotu, můžeme materiál nevratně zničit. Pokud zase nastavíme teplotu příliš nízkou, žehlení nám zabere mnohem více času a účinek nebude uspokojivý.

Zdroj: https://www.eventswholesale.com/how-to-iron-tablecloths/
Přidat na Seznam.cz