Cigarety1

Zápach z cigaret se nasákne do všeho, eliminujte ho účinnými prostředky

Jste vášnivými kuřáky, kteří kouří i doma, a rádi byste se zbavili kouře z cigaret? Vám kouř možná nevadí, možná je vám dokonce příjemný, ale jistě dobře víte, že cigaretovým kouřem dokáže načichnout opravdu všechno. Stejně tak určitě víte i to, že cigaretový kouř může být zdraví nebezpečný pro děti i zbytek rodiny nebo jen nepříjemný pro návštěvy. A kromě toho se ne vždycky hodí mít oblečení načichlé cigaretami, někdy to opravdu není vhodné. Ať už se cigaretového kouře chcete zbavit z jakéhokoli důvodu, zde najdete řešení.

Mohlo by vás zajímat:  Kávová sedlina nepatří do koše, přinášíme 4 skvělé nápady, jak ji využít
Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda a ocet

Ocet i jedlá soda jsou levné a přírodní prostředky, které dobře eliminují zápach z cigaretového kouře. Pokud oba tyto prostředky smícháte, získáte dokonalý prostředek. Smíchejte dvě čajové lžičky jedlé sody s jednou čajovou lžičkou octa. Utvořte kašičku, kterou umístěte na talířek či mističku a dejte do místnosti, kde to nepříjemně zavání. Ocet se sodou by měly zápach rychle absorbovat.

Kávová zrna

O kávě je známé, že má velmi dobré absorpční vlastnosti. Jediné, co musíte udělat, je rozmístit kávová zrna v mističce na různá místa po domě. Zejména tam, kde je potřeba zápach eliminovat. Preventivně můžete nechat kávová zrna všude. Rozhodně je lepší používat je preventivně než řešit nepříjemný zápach na poslední chvíli. Pokud umístíte kávová zrna do menších a zajímavých sklenic bez uzávěru, mohou být i skvělou dekorací.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí prací a čisticí prášky jsou skvělou variantou pro všechny, kteří chtějí používat šetrné prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Citrusové plody

Čerstvé citrusové plody mají také velmi dobré eliminační vlastnosti. Pokud máte možnost, měli byste rozmístit citrusové plody po domě. Můžete do nich zapíchat i hřebíček, díky kterému budou účinky citrusových plodů déletrvající a dům perfektně provoní. Využít můžete všechny druhy citrusů. Můžete tak udělat zajímavé dekorace, které perfektně vyzdobí a ozvláštní váš domov. Fantazii se meze nekladou, využijte mísy i jiné originálnější způsoby.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-cigarette-smell-in-house
Přidat na Seznam.cz