Hands 731265 1280

Tip na ekologickou a útulnou domácnost. Je to snazší, než byste čekali

Jak bojovat proti prachu domácími prostředky? A jak si vyrobit domácí ekologický čisticí prostředek, který vám zaručí, že budete mít doma čisto a útulno? Přinášíme několik nápadů, které vám v tomto ohledu mohou pomoci.

Zbavte se v domácnosti přípravků, které nejsou ekologické

Některé ekologické patenty vám pomohou k tomu, že trvale odstraníte prach z nábytku a celkově z domu. Bavlněné látky byste měli omezit co nejvíce. Nejdříve se zbavte utěrek z mikrovláken, protože se skládají především z plastu. K čištění a utírání prachu z povrchů je nejlepší směs vody a octa. Používá se již staletí a je velmi účinnou alternativou k chemickým prostředkům.

Mohlo by vás zajímat:  Hnijící rostlinu není nutné vyhodit, správný zásah ji zachrání
Zdroj obrázku: Pixabay

Tato směs by se ale neměla stříkat přímo na vyčištěný povrch, protože je možné, že se veškerý prach zvedne do vzduchu a po nějaké době zase spadne na nábytek, takže vaše práce bude zbytečná. Místo toho jen navlhčete čisticí hadřík a jemně setřete prach a nečistoty z podlahy nebo nábytku. Vyplatí se také investovat do záclon. Díky nim nejen že budete mít útulný domov, ale poskytnou i další výhody pro všechny členy domácnosti.

Jaké výhody mají záclony a proč je mít doma na oknech?

Záclony zabraňují hlavně zvědavým sousedům, aby zjistili, co se děje za vašimi okny. Záclony nepustí žádnou nečekanou návštěvu a můžete mít okna otevřená dokořán i v těch nejteplejších dnech. Další výhodou je odhlučnění, protože zvuky z ulice přijdou v tlumené formě. Záclony jsou prostě doplňkem, který tvoří ten pravý domov.

Mohlo by vás zajímat:  Malí motýlci neobývají jen kuchyně, líbí se jim i ve skříni. Domácí odpuzovač je vyžene

Prát by se měly ručně, protože jsou velmi jemné. Dříve se škrobili, to už se v dnešní době skoro vůbec nedělá. Stačí je vyprat v jemném prostředku na prádlo a použít přírodní bělidlo, aby byly jako nové. Důležité je vybrat jejich správnou délku a k nim také přizpůsobit závěsy, pokud se rozhodnete také pro ně. Vše by mělo být do detailu sladěné.

Přidat na Seznam.cz