K čištění trouby už se přemlouvat nemusíte. S našimi triky bude dokonale čistá bez námahy

K čištění trouby už se přemlouvat nemusíte. S našimi triky bude dokonale čistá bez námahy

Trouba je spotřebič, který využíváme téměř denně. Může se v ní upéct sladký koláč, připravit pečené kuře nebo zapéct brambory. Jestliže se o troubu nestaráme, snadno tak dojdeme ke zjištění, že tuk a nečistoty nejdou odstranit žádnými prostředky. V takovém případě poradíme několik metod, které fungují a nebudou stát velké peníze.

Vyzkoušejte suroviny, které najdete doma v kuchyni

Mezi nejčastěji používané suroviny patří jedlá soda, kyselina citronová nebo ocet. Kombinací těchto prostředků získáte skvělé pomocníky, kteří se budou hodit při čištění nejen trouby. Ta by se měla čistit po každém použití, nejlépe za pomoci octa, který patří mezi přírodní prostředky, nezatěžuje životní prostředí a používat ho mohou také citlivější lidé. Po každém použití si vezměte hadřík z mikrovlákna, namočte ho do směsi vody a octa, nakonec použijte pouze vodu a troubu vysušte.

Mohlo by vás zajímat:  Nepřítel varné konvice nikdy nespí. Spolehlivě ho porazí jedlá soda nebo ocet

Starat byste se měli i o dvířka trouby a knoflíky, protože nečistoty se snadno dostanou také tam. Na dvířka můžete použít vodu a ocet, pomůže i jedlá soda v kombinaci s octem. Na čištění knoflíků použijte zubní kartáček a mycí prostředek, který nemusíte ředit. Horkovzdušnou troubu můžete vyčistit také jiným způsobem. Zapněte ji na 160 stupňů, do misky dejte vodu, vymačkejte šťávu z citronu a zapněte funkci konvence. Pára se dostane do všech míst a po vyčištění můžete vzít hadřík a dočistit ji.

Mohlo by vás zajímat:  Lesk a čistotu indukční desce dodá pěna na holení
Zdroj obrázku: Freepik

Na odolné nečistoty nemusí ocet stačit

Na silné znečištění bude možná ocet s vodou krátký. Můžete také použít jedlou sodu smíchanou s vodou a prostředkem na nádobí. Směs naneste na špinavé povrchy trouby, nechte dvacet minut působit, poté vezměte houbičku a celý vnitřek trouby vyčistěte pouze čistou vodou. Nakonec vysušte utěrkou.

Do jedlé sody s vodou můžete přidat i kuchyňskou sůl. Posypte směsí vnitřek spotřebiče, pokropte vodou, nechte působit celou noc a následující den troubu umyjte teplou vodou s mycím prostředkem. Pomoci může také borax – tři lžíce smíchejte s octem, mycím prostředkem a horkou vodou. Nalijte směs do rozprašovače a nastříkejte do trouby.

Zdroj: https://www.cleanipedia.com/au/kitchen-cleaning/how-to-remove-burnt-on-grease-from-ovens-and-pans.html
Přidat na Seznam.cz