Provoňte svůj domov oblíbenou vůní. Domácí osvěžovač vyrobíte snadno a levně

Provoňte svůj domov oblíbenou vůní. Domácí osvěžovač vyrobíte snadno a levně

Všichni chceme, aby náš domov nádherně voněl, kdykoli přijdeme domů nebo když si večer sedneme, pustíme si oblíbený film a chceme relaxovat. Domácí osvěžovač vzduchu je skvělou možností, jak si užít své oblíbené vůně, a přitom nemuset investovat peníze do produktů, které obsahují chemické látky. Faktem je, že mnoho osvěžovačů vzduchu obsahuje složky, které nechceme dýchat a nechceme přinášet do svého domova. Můžeme si ho ale velmi jednoduše vyrobit sami. Tak budeme vždy vědět, z čeho se přesně skládá.

Mohlo by vás zajímat:  Kvalitní odpočinek umožní správná teplota v místnosti. Důležitá je i její stabilita

Jednoduchý recept na úžasný osvěžovač

Vše, co budete potřebovat k výrobě DIY osvěžovače do svého domova, je malá váza nebo hezká miska, 15 ml převařené vody, 1 lžička čisté vodky nebo lihu, 1 lžička jedlé sody, 15 kapek přírodního esenciálního oleje a 3–4 ratanové tyčinky. Olej si samozřejmě vyberte podle vlastních preferencí, protože jich existuje skutečně hodně. Mezi velmi oblíbené do domácnosti patří např. levandule, pomeranč, čajovník nebo borovice. Ratanové tyčinky obvykle koupíte na stejném místě jako esenciální oleje a nejsou nijak drahé.

Mohlo by vás zajímat:  Jedinečné doplňky, které oživí vaši zahradu a nabídnou praktické využití
Zdroj obrázku: Freepik

Všechny ingredience na osvěžovač vzduchu smíchejte dohromady a nalijte do krásné, malé vázy nebo jiné dózy a důkladně promíchejte. Poté do tekutiny vložte 3–4 ratanové tyčinky. Takto připravený osvěžovač dejte do koupelny, obývacího pokoje nebo ložnice. Jednou za čas nezapomeňte směs promíchat tyčinkami a užívejte si nádhernou vůni, která se ponese celým domovem.

Proč si vůni vyrábět doma?

Výhod DIY osvěžovače vzduchu je mnoho. Nejen že si můžete zvolit vůni podle sebe a nemusíte se řídit jen podle oblíbených vůní jiných lidí, ale také je to mnohem levnější. Velkou výhodou také je, že si můžete příjemné aroma připravit, prakticky kdykoli budete chtít, a nemusíte běžet do obchodu. A nakonec přesně víte, co se ve vonné směsi nachází, a nemusíte se obávat, že si doma do vzduchu vypouštíte škodlivé složky.

Zdroj: https://www.theprairiehomestead.com/2013/06/homemade-air-fresheners.html
Přidat na Seznam.cz