Rucniky1

Při praní ručníků je nutné dodržet několik zásad. Jedině pak zůstanou hebké a savé

Praní ručníků se jeví jako velmi jednoduchá aktivita. Prostě naplnit pračku a zapnout. Bohužel tomu tak není. Ručníky nejsou zrovna tím druhem tkanin, které by se daly prát naprosto jakkoli. Právě proto, aby byly ručníky na těle příjemně jemné a aby dobře sály vodu, je nutné dodržovat hned několik zásad při jejich praní. Pokud tomu tak není, dochází k tomu, že jsou vlásky ručníků hrubé, slepené, dřou tělo a špatně sají vodu.

Ručníky perte samostatně

Pokud se chystáte prát ručníky, vždy je perte samostatně. Nikdy k nim nepřidávejte žádné jiné oblečení a další látky. Druhou zásadou, kterou musíte dodržet, je praní ručníků v jen z půlky plném bubnu. Buben nikdy nesmí být plný. Jen tak se prací prostředek zvládne dokonale opláchnout z ručníků.

Mohlo by vás zajímat:  Rýžový olej přináší tělu řadu benefitů a je ideální pro smažení
Zdroj obrázku: Freepik

To zaručí jemné a hebké ručníky, které nebudou mít vlákna nepříjemně slepená k sobě. Ručníky perte při teplotě 60 °C, není to příliš vysoká teplota, která by poškodila strukturu ručníků a zároveň je to dostatečná teplota pro zahubení všech bakterií.

Lepší absorpce vody

Jestliže používáte přípravky na změkčení ručníků, které kupujete v obchodě, raději je přestaňte používat. Jsou sice opravdu dobré a dokáží ručníky perfektně změkčit, ale zároveň s touto vlastností mají jednu silně negativní. Pokryjí povrch ručníku a pračka je nezvládá úplně opláchnout.

Mohlo by vás zajímat:  Malé změny doma i na zahradě sníží množství spotřebované vody
Zdroj obrázku: Freepik

Povlak, který na sobě ručníky mají, jim pak znemožňuje sát vodu tak, jak by měly. Místo toho začněte používat obyčejný ocet, který vám udělá ohledně změkčení ručníků stejnou službu, a to bez vedlejší vlastnosti jejich nesavosti. Ručníky tak budou měkké i savé zároveň.

Vůně

Pokud byste chtěli namítat, že ocet nedokáže vaše ručníky provonět tak jako oplachovací a změkčovací kapaliny, máte sice pravdu, ale je to řešitelné. Jediné, co musíte udělat, je koupit libovolnou vůni esenciálního oleje a nakapat zhruba 20 kapek k octu, který do pračky lijete. Vaše ručníky tak budou i perfektně provoněné.

Zdroj: https://www.washingtonpost.com/lifestyle/home/how-to-have-the-softest-towels/2019/03/25/c886563a-4a59-11e9-b79a-961983b7e0cd_story.html
Přidat na Seznam.cz