V domácnosti je vždy důležité myslet především na bezpečnost dětí

V domácnosti je vždy důležité myslet především na bezpečnost dětí

Někomu se může zdát, že dnešní doba je přehnaně opatrná, pokud jde o výchovu dětí. Zejména těch předškolního věku. Rodiče často dětem přizpůsobují svůj životní styl způsobem, který je pro generaci jejich vlastních rodičů nemyslitelný. A kromě toho upravují domácnosti, často za využití nejmodernějších technologií, které se pak stávají „velkým bratrem“ jejich ratolestí. Faktem nicméně je, že na dnešní malé děti číhá v domácnostech mnohem víc nástrah, než tomu bývalo v dobách minulých. Na co je třeba dát si pozor?

Mohlo by vás zajímat:  Dodržování pravidel při praní uchová všechny oděvy v perfektním stavu

Skryté chemikálie

Že se děti nemají dostat k dezinfekci nebo přípravkům na úklid, je samozřejmost. Stejně tak všichni dobře víme, že dětem nepatří do ruky ani léky. Ale v dnešních domácnostech je i plno skrytých chemikálií, které se tváří nenápadně, ale pro děti mohou být nebezpečné. Rodiče často přehlížejí různé vůně a osvěžovače vzduchu, aroma difuzéry a podobně. Nebezpečné však mohou být i vonné olejíčky nebo přípravky pro mazlíčky. A dokonce i stelivo pro kočky, které bývá často napuštěno feromony.

Mohlo by vás zajímat:  Ucpaný dřez znamená nepříjemnou komplikaci, vyčistit ho ale zvládnete i sami
Zdroj obrázku: Freepik

Nebezpečné magnety

Magnetky na lednici nebo na nástěnce působí neškodně, zejména ve srovnání se špendlíky na jiném typu nástěnek. Faktem nicméně je, že malé děti mají nutkání magnety z nějakého důvodu ochutnávat, a na pohotovosti pak pravidelně končí zoufalí rodiče s malým dítkem, které spolklo magnet. Pokud tedy máte doma předškoláka, magnety byste z lednice měli alespoň na pár let odstranit.

Pozor na brčka

O brčkách se často mluví v kontextu znečištění světových moří a oceánů. Pro malé a lehce nemotorné děti přitom mohou být podobně nebezpečné jako pro mořskou faunu. A to bez ohledu na to, zda jde o měkké plastové brčko, jeho silnější variantu, nebo nějakou ekologickou formu. Kromě toho, že hrozí vypíchnutí nebo poškození oka, si děti brčka často strkají do uší, kde mohou poranit zvukovod i bubínek.

Zdroj: https://www.saintlukeskc.org/health-library/making-your-home-safe-children
Přidat na Seznam.cz