Jeřabinová tinktura zatočí s trávicími obtížemi během chvíle. Na nejlepší účinky se vyplatí počkat

Jeřabinová tinktura zatočí s trávicími obtížemi během chvíle. Na nejlepší účinky se vyplatí počkat

Červené jeřabiny mnohé lákají, ale problém nastává, když nevíme, co s nimi. Tyto plody mají mnoho léčivých vlastností. Syrové však nejsou vhodné k jídlu, a proto je lepší je využít na džem, džus nebo tinkturu.

Recept na tinkturu

K přípravě tinktury budete potřebovat 1 kg zralých jeřabin, 1 l lihu, 1 l vody, 1 kg cukru, šťávu z jednoho citronu. Jeřabiny sklizené před prvními mrazy by se měly umýt, usušit a přetřídit od ošklivých plodů. Následně plody vložte na jeden den do mrazničky. Po vyjmutí z mrazničky se plody musí zalít horkou vodou nebo krátce ve vodě blanšírovat. Vložte plody do velké nádoby a přidejte citrónovou šťávu, cukr, polovinu vody a polovinu lihu.

Takto připravenou nádobu otočte a nechte na stinném místě při pokojové teplotě nejméně 3 týdny. Po uplynutí doby směs přeceďte. Ovoce, které zůstane, zalijte 500 ml vody a 500 ml lihu. Znovu nechte stát tři týdny. Následně získané tekutiny slijte dohromady. Takto připravenou tinkturu uchovávejte na tmavém a chladném místě.

Zdroj obrázku: Freepik

Využití tinktury

Tato tinktura vás dokáže dokonale zahřát během podzimních a zimních večerů. Pokud je používána správně a s mírou, má velmi příznivý vliv na imunitu. Dobře působí také na práci trávicího systému. Doporučuje se lidem, kteří se potýkají se žaludečními problémy. Používá se při katarálních onemocněních střev, onemocnění žlučníku a onemocnění jater.

Mohlo by vás zajímat:  Rez neudělá na žádném povrchu radost. Existuje několik přírodních způsobů, jak se jí zbavit

Má mírně projímavý účinek. Při trávicích potížích, před nebo po těžce stravitelném jídle se doporučuje malá sklenka tohoto nápoje. Tinktura z jeřabiny funguje dobře i při infekcích močových cest. Používá se i pro prevenci. Jeřabiny mají protizánětlivý a antiaterosklerotický účinek. Stimulují činnost střev, detoxikují játra, pomáhají při chronických poruchách trávení.

Zdroj: https://howtogetrid-en.expertexpro.com/nastojka-iz-krasnoj-ryabiny-recepty-prigotovleniya/
Přidat na Seznam.cz