Jen málo lidí využívá mrazák naplno. Patří do něj i potraviny, které překvapí

Jen málo lidí využívá mrazák naplno. Patří do něj i potraviny, které překvapí

Věděli jste o tom, že můžete zamrazit některé potraviny, které byste na první pohled do mrazáku nedali? Kromě toho můžete zamrazit hotová jídla, zeleninu i některé ovoce. Nejvíce se ale zamrazuje maso, které v mrazáku vydrží i několik měsíců. Zde najdete seznam potravin, které můžete bez obav do mrazáku dát a využít je, až budete potřebovat.

Do mrazáku si uložte například těstoviny nebo salát

Možná se vám někdy stalo, že jste uvařili příliš mnoho těstovin. Co ale udělat s těmi, co zbyly? Těstoviny můžete uložit do mrazáku, jen pokud jsou uvařené al dente. Můžete do nich přidat trochu oleje, díky němu nebudou při rozmrazování lepit. Uložit do mrazáku můžete také hlávkový salát. V lednici se může rychle zkazit, mrazák je pro jeho uložení proto ideální. Nebude sice chutnat jako čerstvý, ale můžete ho využít například do salátu nebo do smoothie, kde se jeho chuť ztratí.

Zdroj obrázku: Freepik

Mezi ovoce, které můžete zamrazit, patří například avokádo. Nakrájejte ho, odstraňte pecku, oloupejte a pokapejte citronovou šťávou. Tím zabráníte zhnědnutí avokáda, následně ho dejte do plastového sáčku a do mrazáku. Do mrazáku můžete uložit také chipsy, i když se moc často nestává, že nějaké zbydou. Stačí je uzavřít do sáčku a vložit do šuplíku.

Mohlo by vás zajímat:  Konec nespavosti i ospalým ránům. Citron zklidní mysl a dodá energii do nového dne

Mezi potraviny, které zamrazíte, patří i mouka nebo čokoláda

Hnědý cukr může velmi rychle krystalizovat, pokud se nepoužívá. Jestli je vám líto ho vyhodit, můžete ho uložit do mrazáku. Stejně tak i mouku. I když to vypadá, že v nádobě vydrží celé měsíce, může se zkazit a zabráníte tomu právě tím, že ji uložíte do mrazáku. Po rozmrazení mouky ale počkejte, až dosáhne pokojové teploty. Teprve poté ji použijte do koláče nebo dortu.

Zamrazit můžete dokonce čokoládu. Dejte ji do vzduchotěsné nádoby do ledničky a posléze ji můžete přendat do mrazáku. Kdybyste ji na mráz dali hned, mohlo by dojít k tepelnému šoku a čokoláda už by nebyla dobrá. V mrazáku může zůstat klidně celý rok.

Zdroj: https://www.independent.co.uk/life-style/freezing-food-freezer-defrosting-how-long-which-foods-cooking-a8530971.html
Přidat na Seznam.cz