Když se baterie v koupelně a kuchyni nelesknou, je na vině nejznámější chyba. Napravit ji pomůže obvaz z domácí lékárny

Baterie není pouze zdroj energie. Stejným názvem se označují také vodovodní kohoutky v domácnostech. Nejčastěji potom v koupelnách a také kuchyních. Pokud jde o materiál, který dominuje, je to zcela jistě chrom. Ten, když je čistý a naleštěný, vypadá naprosto úchvatně. Takto ale zůstane jenom tam, kde se nebydlí. Při pravidelném používání dřezu a umyvadla se dříve nebo později objeví nežádoucí šeď.

Všudypřítomný vodní kámen

Kde se vůbec na bateriích bere onen nevzhledný a hyzdící šedý povlak? Není to nic jiného než vodní kámen. Tedy látky obsažené ve vodě, které jsou součástí každé kapičky. Ta se následně dostává na chromové baterie. Voda se odpaří, kapka zmizí a jediné co zůstává, je onen nepříjemný povlak. A čím více se baterie používají a čím méně se čistí, tím horší vzhled mají.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejprve do kuchyně

A jak daný vzhled znovu obnovit a jak zajistit, aby se chrom dokonale leskl? Nejprve je nutné zamířit do kuchyně. Do spíže, kde je uložený známý, nevábně vonící ocet. Litr stojí pár korun a málokdo tuší, že je výjimečným čističem. Kromě octa ale může být použita také citronová šťáva nebo kyselina citronová rozpuštěná v troše vodě. Možností je řada a všechny na vodní kámen zabírají stejně efektivně.

Mohlo by vás zajímat:  7 výhod klasických LED žárovek E14 (a dalších typů), které možná nevíte

Zamiřte do domácí lékárničky

Jakmile máte ocet či citronovou šťávu nebo kyselinu po ruce, zamiřte do domácí lékárničky. V ní najdete obvaz. Běžnou gázu, kterou na čištění vodovodních baterií využijete. Jednoduše tak, že daný obvaz obmotáte kolem chromového kohoutku, aby ho celý zakrýval.

Nastříkejte tekutinu

Ocet, šťávu z citronu nebo rozpuštěnou kyselinu citronovou dle vaší volby nyní na gázu nastříkejte tak, aby byla celá dokonale mokrá. Síla čističů přes obvaz pronikne až k chromu a začne působit. Tak, že bude rozpouštět vodní kámen. Za několik desítek minut stačí obvaz sundat, baterii opláchnout, okamžitě osušit a následně vyleštit. V tu chvíli bude zase jako nová.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz