Muleinový čaj je přírodní lék na chřipku a nachlazení. Šálek denně postaví zpátky na nohy

Muleinový čaj je přírodní lék na chřipku a nachlazení. Šálek denně postaví zpátky na nohy

Mulein je rostlina, která se díky svým zdravotním vlastnostem používá v rostlinné medicíně a je velmi populární zejména v chřipkové sezóně. Muleinový čaj účinně léčí nemoci horních cest dýchacích, usnadňuje vykašlávání a podporuje dýchání.

Vlastnosti muleinu

Mulein je druh rostliny vyskytující se hlavně v oblastech mírného podnebí Evropy a Asie, ale také v oblastech severní a východní Afriky. Mulein upřednostňuje suchá, písečná nebo skalnatá místa a dosahuje výšky více než 2 metry. Mulein je známý svými léčivými vlastnostmi, existují tři druhy s malými a velkými květy.

Mohlo by vás zajímat:  Pokojové rostliny vhodné do bytu, ve kterém žije kočka

Používá se ke zmírnění příznaků spojených s infekcemi horních cest dýchacích. Léčivá květina je bohatá na přísady jako například polysacharidy, saponiny, flavonoidy, iridoidy, karotenoidy, třísloviny, fenyletonoidní glykosidy. Čaj z této byliny se používá k léčbě příznaků spojených s infekcemi horních cest dýchacích, ale také při sinusitidě, nachlazení a chřipce.

Zdroj obrázku: Freepik

Účinky čaje

Čaj dále působí jako expektorans usnadňující vykašlávání zbytkových sekretů, také pomáhá uklidňovat bolesti v krku a má protizánětlivé účinky. Čaj má dále antibakteriální a protiplísňové vlastnosti a pomáhá při astmatu. Jeho výhody byly ceněny už před staletími a využívala jej hlavně tradiční medicína na Blízkém východě.

Mohlo by vás zajímat:  Těchto šest skvělých triků vás přesvědčí, že kávová sedlina do koše rozhodně nepatří

Čaj z muleinu by se měl pít jednou denně. Tento čaj se nedoporučuje dětem mladším 12 let. Mulein se může také používat navenek například ve formě obkladů. Urychluje hojení ran, odřenin a omrzlin, a dokonce popálenin. Proto se tato rostlina používá také k výrobě kosmetiky pro péči o citlivou a podrážděnou pokožku. Muleinový čaj je přírodní produkt, ale nezapomeňte, že při používání rostlinných produktů musíte být velmi opatrní.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-mullein-tea
Přidat na Seznam.cz