Při koupi nábytku myslete primárně na praktičnost. Tohle v jednotlivých místnostech nesmí chybět

Při koupi nábytku myslete primárně na praktičnost. Tohle v jednotlivých místnostech nesmí chybět

Bez nábytku si interiér našich domovů neumíme představit. Když ho nakupujeme, probíhá nám hlavou řada věcí. Myslíme na design, cenu, materiál… Ale myslet bychom měli také na praktické využití. Co by v jednotlivých místnostech domů a bytů rozhodně chybět nemělo?

Nábytek v interiéru nemá jenom dekorativní účel. Důvodem, proč ho pořizujeme, je také praktičnost. Ideální je, když ji dokážeme využít opravdu na maximum, na sto procent. Jak na to? Začít je vhodné už při koupi.

Bez stolů to nejde

Pokud je něco, co rozhodně nesmí chybět v žádném interiéru, je to stoprocentně stůl. Ale pozor. Roli má samozřejmě i to, kde bude umístěn. Když vybíráte stoly do obývacího pokoje, volte z kategorie těch konferenčních. Tedy menších, designově povedených, vhodných primárně na servírování nápojů a drobného občerstvení. Naopak v jídelnách by měly být stoly rozměrově podstatně větší, nabízející komfort stravování každého v domácnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Tmavé byty se nemusejí vzdát pokojových rostlin. Tyto druhy jsou ideální do stinných koutů

Stůl jako takový by však neměl chybět ani v ložnici. Samozřejmostí jsou dnes noční stolky u postele, kam si každý večer odkládáme třeba mobilní telefon, šperky a další věci. Ženy v ložnicích často ocení i toaletní stolky. Právě ty jsou prostorem, kde se mohou před odchodem ven jednoduše nalíčit a podpořit tak svou krásu. V praktických zásuvkách stolů navíc mají k ruce vždy vše, co potřebují.

Chtějte pohodlí

Ve svém domově denně trávíte mnoho hodin. Nejenom domácími pracemi, ale také odpočinkem. A nábytek by vám k němu měl pomoci. V obývacím pokoji proto nesmí chybět sedací soupravy. Ideálně prostorné a komfortní. Ne vždy na nich musíte jen sedět. Není nic příjemnějšího než si zapnout hudbu, pustit televizi, či si vzít knížku. A na gauč pohodlně ulehnout.

Mohlo by vás zajímat:  Ustřižený roh na houbičce má důležitý a praktický důvod

Ležet samozřejmě nemusíte jenom na gauči. Mnohem pohodlnější bude vaše postel. Nezáleží však jenom na její konstrukci, nebo na použité matraci. U postele se zajímejte také o její rošty. Ty lze v případě potřeby dokoupit zvlášť. Díky nim budeš spaní podstatně pohodlnější, což se pozitivně projeví i na celkové kvalitě života. Člověk bude odpočatý, pozitivně naladěný a bude se probouzet bez bolesti.

Myslete na úložné prostory

Někdo už má mnoho věcí teď, jinému se začnou kupit v průběhu několika let. I proto je třeba myslet na úložné prostory. Ideální mohou být v tomto ohledu šatní skříně. Rozhodně je není nutné využít pouze na uložení svršků. Stačí jejich správná vnitřní úprava a snadno do nich schováte jak sezonní oblečení, tak i řadu vašich věcí, které nechcete vyhodit, ale zároveň je už nechcete mít na očích.

Přidat na Seznam.cz