Boj s vhkostí v koupelně nemusí být marný. Pára nebo plíseň už nebudou komplikovat život

Boj s vhkostí v koupelně nemusí být marný. Pára nebo plíseň už nebudou komplikovat život

V koupelně se velmi často vyskytuje plíseň, kterou způsobuje vysoká vlhkost. Pokud se sprchujete horkou vodou a následně koupelnu nevyvětráte, dáváte plísni prostor se nejen objevit, ale také tam zůstat. Můžete si ale pomoci jednoduchými triky, které zabrání tomu, aby se plíseň ukázala a dále šířila.

Proti plísni může dobře zapůsobit vhodně zvolené světlo

V mokrých místnostech si můžete nechat nainstalovat speciální lampy, které jsou odolné proti vodě. Musíte se ale poradit s elektrikářem, jestli jsou světla vhodná a do jakých částí koupelny je umístit. Měla by být asi 60 cm nad umyvadlem. Pára se tvoří hlavně na rovných plochách, tedy na zrcadlech. I tady si můžete snadno poradit.

Mohlo by vás zajímat:  K vytvoření hygge stylu stačí pouhé maličkosti, které do domova vnesou útulnost a klid

Na ošetření zrcadla před vlhkostí můžete použít obyčejnou pěnu na holení. Naneste ji na sklo a dosucha vytřete hadříkem. Zrcadlo by mělo být před párou chráněno několik dní. Můžete použít také ocet, který smíchejte s obyčejnou vodou a několika kapsami čisticího prostředku na sklo.

Zdroj obrázku: Freepik

Pára se může hromadit přímo pod stropem

Je dobré si pamatovat několik pravidel, co se týče elektrických zásuvek. Mezi nimi a vanou by měl být prostor asi 60 cm a měly by být odolné proti stříkající vodě. Naplánujte si počet zásuvek, které budete v koupelně potřebovat. Pára se hromadí hlavně pod stropem. Abyste neměli s vlhkostí problémy, použijte barvu na vlhké místnosti a nejdříve naneste hydroizolační maltu.

Mohlo by vás zajímat:  Zařiďte si domov podle současných trendů. Je to jednodušší, než si myslíte

Zkusit můžete také tekutou fólii, které není drahá a zabrání tomu, aby se místa v koupelně dostala do kontaktu s vodou. Pokud se přeci jen plíseň objeví, je nutné ji co nejrychleji odstranit. Můžete k tomu použít Savo na plíseň. Kromě toho můžete snadno ochránit také podlahu. Dnes již existují dlaždice, které vodu neabsorbují. Vybírejte ale zároveň takové, které nebudou klouzat, kvůli bezpečnosti. Třída absorpce se dělí na několik stupňů, poradí vám vždy v obchodě.

Zdroj: https://www.mirashowers.co.uk/blog/how-to/how-to-prevent-reduce-bathroom-condensation/
Přidat na Seznam.cz