Škodlivá plíseň číhá doma na skrytých místech. Zbavte se jí jednou provždy

Pokud se vám v domácnosti objeví plíseň, neváhejte a snažte se ji co nejrychleji odstranit. Nemusíte používat chemické přípravky, které pro vaše zdraví, ale i životní prostředí znamenají hrozbu, použijte ekologické čističe pro odstranění plísně. Nikdo nemá rád plíseň. Děsí nás a někdy je s ní opravdu složitý boj. Plíseň nevypadá vůbec hezky a navíc dokáže zničit nábytek i stěny interiéru. A to nemluvě o lidském zdraví. Jak je známo, plísně, které vdechujeme dlouhodobě, mají neblahý vliv na náš dýchací systém. Abychom se jich zbavili, nejčastěji sáhneme po chlorových přípravcích, ale pozor, i ty jsou pro naše zdraví škodlivé. Raději vyzkoušejte bezpečné a spolehlivé domácí metody, které s plísní zatočí stejně a mnohdy i lépe než kupované invazivní přípravky.

Tea tree proti plísni

Smíchejte dvě lžíce čajového oleje a dva šálky vody. Přelijte připravený roztok do lahve s rozprašovačem a nastříkejte na místo zasažené plísní. Nechte působit přibližně jednu hodinu a poté pomocí kartáče či starého zubního kartáčku vyčistěte. Pokud se plíseň objevila na dlaždicích či na spárách, použijte hrubou houbičku.

Mohlo by vás zajímat:  Potřebujete se po povánočním úklidu zrelaxovat? Poradíme jak
Zdroj obrázku: Pixabay

Jedlá soda

Vlhkost v koupelně, která se sráží po vysprchování, způsobuje vlhkost na zdech, nábytku i ve sprchovém koutu. Takové plísně se lze jednoduše zbavit i jedlou sodou. Stačí plíseň navlhčit, posypat jedlou sodou a pošplíchat 3% peroxidem vodíku. Nyní nechte řádně zaschnout a poté očistěte – odrhněte.

Ocet na odstranění plísní

Ocet je univerzálním čističem pro domácnost. Nejenže skvěle odstraní plísně, ale také dokáže vyčistit prkénko od masa, změkčit ručníky a vydezinfikovat záchod. Ocet má fungicidní účinky a jeho roztok lze rozprašovačem nastříkat na zasaženou oblast. Smíchejte ocet s vodou v poměru 2 : 1 a naneste na zeď. Nechte působit a po patnácti minutách opláchněte vodou.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak zabránit růstu plísní

Nejlepším opatřením je prevence. Jedině tak můžete účinně bojovat proti plísním. A toho lze dosáhnout velmi jednoduchým způsobem. Stačí pravidelně a pořádně větrat, a to zejména v letním období. V místnostech, kde nejsou okna, většinou koupelně v panelovém domě, lze větrat těžko, proto bude nejlepší ihned po koupeli otevřít dveře a v druhé místnosti otevřít okno. Zajistěte cirkulaci vzduchu.

Zdroj: https://www.maids.com/cleaning-hacks/3-non-toxic-ways-clean-mold-natural-cleaners/
Přidat na Seznam.cz