Pračka občas oblečení nevypere dobře. Na vině může být několik faktorů

Pračka občas oblečení nevypere dobře. Na vině může být několik faktorů

Mnoho lidí dělá při praní chyby. Možná se i vám stalo, že jste dali prát oblečení, vytáhly jste ho možná voňavé, ale skvrny nezmizely. Pokud se tak stalo, bude nutné oblečení vyprat ručně, což není žádoucí. Nesprávné praní je ale způsobené našimi chybami, které si velmi často ani neuvědomujeme. Jaké jsou ty největší?

Možná dáváte do pračky moc oblečení

Možná děláte velkou chybu, když například dáváte do bubnu příliš mnoho oblečení. Neviňte na první pohled svou pračku, protože chyba může být právě ve vás. Je nutné kontrolovat, jestli vůbec perete správně. Jestli do pračky dáte mnoho prádla, je možné, že nebude správně vyprané. Prádlo se totiž nemá prostor otáčet, máchat a ždímat, a tím pádem nebude kvalitně vyprané. Pokud ale dáte do pračky prádla málo, vůbec neušetříte, protože zbytečně budete plýtvat vodou i energiemi.

Mohlo by vás zajímat:  Plíseň je nepřítel zdí i našeho zdraví. S trochou trpělivosti po ní nezůstane ani památky
Zdroj obrázku: Freepik

Máte vybraný vhodný program? Je možné, že právě tady je zakopaný pes. Možná používáte krátký program, který ale není vhodný pro každý typ oblečení a jeho míru zašpinění. Některé prádlo, jako jsou například ručníky nebo utěrky, je nutné prát alespoň na 60 stupňů, aby se správně vypralo. Naopak, jemné oblečení musíte prát na nižší teplotu, která neublíží vláknům.

Někdy je vhodné skvrny ošetřit před samotným praním

Problém ale může být také pračka samotná. Jestli jste všechno udělali podle návodu a víte, že jste na skvrny použili veškeré prostředky, musíte se ujistit, že je pračka v pořádku a pracuje tak, jak má. Zkontrolujte hlavně vypouštěcí hadici, ve které se mohou udržovat nečistoty. Někdy stačí hadici pouze posunout nebo ji dát do jiné polohy.

Mohlo by vás zajímat:  Bílé spodní prádlo je krásné, snadno ale ztratí zářivou barvu. Přírodní metody ho znovu vybělí

Pračku je nutné také pravidelně čistit. A tím nemyslíme pouze buben, ale také komory na prací prostředek nebo filtr, který je velmi často zanesený a prádlo se tak nemůže kvalitně vyprat. Pračku můžete čistit pomocí octa nebo jaru, zkusit můžete také sodu nebo kyselinu citronovou.

Zdroj: https://blog.puls.com/washing-machine-not-rinsing-soap-out
Přidat na Seznam.cz