Na spánek mají vliv i barvy. Některé příjemně ukolébají, jiné přinesou naopak neklid

Na spánek mají vliv i barvy. Některé příjemně ukolébají, jiné přinesou naopak neklid

Navrhnout vzhled celé ložnice není nic jednoduchého, protože tam budete každý den spát. Důležité jsou také barvy do ložnice, které ovlivní vaši psychickou pohodu, ale také kvalitu spánku. Nezáleží na tom, o jak velkou místnost se jedná. Klíčové je, aby působila klidným a relaxačním dojmem. Právě proto jsou nejoblíbenější barvy, které uklidňují mysl. Syté, kontrastní a stimulující barvy jsou nežádoucí, protože se při nich špatně usíná.

Šedá, bílá a modrá

Tyto tři možnosti jsou nejoblíbenější při zařizování ložnice. Pokoj je díky nim klidnější a připravený k odpočinku. Skvělý efekt vám přinese také kombinace dvou z těchto barev, např. bílé a šedé. Modrá je oblíbené zejména mezi lidmi, kteří mají náročné zaměstnání a potřebují si večer uklidnit mysl. A pokud máte rádi bílý nábytek, bude pro vás modrá skvělou variantou. Pokud zvolíte šedou, experimentujte s jejími odstíny tak, aby ladily stěny s nábytkem. Úžasně bude v místnosti vypadat také sklo nebo tmavé dřevo.

Mohlo by vás zajímat:  Dobře zvolená barva dodá interiéru osobitost a zútulní ho
Zdroj obrázku: Freepik

Béžová a hnědá

Béžová do vaší ložnice může přinést atmosférickou, útulnou a hřejivou atmosféru. Nejedná se o intenzivní barvu, díky čemuž se vám bude velmi hezky usínat a odpočívat. Skvělou možností je také v případě, že nemáte v místnosti mnoho přirozeného světla. Světlá stěna bude více odrážet sluneční paprsky a budete mít pocit, že je pokoj najednou větší a světlejší. Hnědá je skvělá do větších ložnic, kde nebude působit těžkým dojmem.

Zelená a tyrkysová

Zelená se v ložnicích objevuje čím dál tím častěji. Jedná se o barvu přírody, která působí velmi přirozeně a intimně. Tyrkysová je velmi originální a smyslná barva. Rozhodně ji u každého nenajdete, ale vypadá nádherně a netradičně. Samotná stěna bude skvělou dekorací, takže nebudete muset shánět další dekorace. Výrazné barvy jako červená, fialová, tmavě modrá nebo černá se pro ložnici skutečně nehodí a velmi těžko by se vám v nich usínalo.

Zdroj: https://www.mymove.com/painting/guides/bedroom-colors/
Přidat na Seznam.cz