Cistit Varnou Desku2

Indukční varná deska stále nabírá na popularitě. Udržet ji krásnou není nic těžkého

Zářivě čistá a lesklá indukční varná deska je snem mnoha hospodyněk. A není se čemu divit, protože se jedná o kvalitního, vysoce funkčního a praktického pomocníka v kuchyni. Každá žena proto chce, aby fungoval co nejdéle a vypadal co nejlépe. Přitom je poměrně složité dosáhnout dokonalé čistoty, protože škrábance i nečistoty se čistí jen těžko.

Budete-li znát pár jednoduchých pravidel, můžete dosáhnout skutečné čistoty, a přitom se ani příliš nenadřete. V první řadě si připište pár věcí, které budete na sto procent potřebovat. Nejde přitom o nic náročného.

Mohlo by vás zajímat:  Námraza a vrstva sněhu trápí majitele zahrad rok co rok. Nejlepším prostředkem překvapivě není sůl
Zdroj obrázku: Freepik

Potřebovat budete:

  • čisticí prostředek (můžete si ho také snadno připravit doma),
  • houbu s jemným povrchem,
  • papírové ručníky, ocet,
  • škrabku pro indukční varné desky.

Jaký je nejlepší způsob čištění sporáku?

Deska musí být zcela studená, než začnete s čištěním. Pokud špína není příliš odolná, odstraníte ji jen pomocí čisticího prostředku. Můžete použít buď běžný přípravek pro mytí, anebo si vyrobit vlastní. K tomu budete potřebovat šťávu ze tří citronů, 300 ml převařené vody, 100 g jemné soli a 50 ml octa. Vše smíchejte, nalijte do hrnce a zahřívejte 15 minut. Nechte vychladnout a nalijte do láhve s rozprašovačem. Směs jen nastříkejte na desku a důkladně vyčistěte měkkou houbou.

Mohlo by vás zajímat:  Orchideje jsou ozdobou východních parapetů. Řez po odkvětu je stimuluje k novému kvetení
Zdroj obrázku: Freepik

Odolné skvrny

Máte-li na varné desce odolné skvrny nebo usazeniny, použijte jedlou sodu a peroxid vodíku. Jedlou sodu nasypejte na špínu a nalijte na ni malé množství peroxidu vodíku. Získáte konzistenci podobnou pastě. Pokud je pasta příliš hustá, přidejte trochu vody. Naneste pastu měkkým hadříkem nebo houbičkou. Nemusíte se obávat, že by směs poškodila povrch, a přitom vám pomůže se zbavit i těch nejodolnějších a nejmastnějších nečistot.

Pastu vyrobenou z jedlé sody a peroxidu vodíku můžete také použít na vyčištění trouby, mikrovlnné trouby a jiných povrchů z nerezové oceli (hrnce, pánve atd.). Stačí ji nanést na jakékoli nečistoty, krouživými pohyby ji aplikovat, nechat chvíli působit a poté opláchnout vlažnou vodou.

Zdroj: https://www.adelaideappliancegallery.com.au/how-to-clean-and-maintain-an-induction-cooktop/
Přidat na Seznam.cz