Rucniky1

Nadýchané a měkké ručníky si nemusíte užívat jen po zakoupení. Správným praním budou dokonalé stále

Všichni mají rádi, když jsou jejich ručníky hebké a jemné, jako když je zakoupili. Po nějaké době se ovšem častým praním v tvrdé vodě a vyztužením vláken stávají velmi tvrdé a nepoddajné. Tak to ale být nemusí. Naštěstí existují způsoby, jak obnovit nadýchanost vašich oblíbených ručníků. Uvidíte, že budou jako nové. Existuje mnoho technik a především pravidel, která musíte dodržovat. Nebojte se, všechna jsou velmi jednoduchá.

Zdroj obrázku: Pixabay

Nepřehánějte to!

Buben pračky nesmí být nikdy přetížen. Pokud jsou ručníky velmi savé, naplňte pračku pouze do poloviny. Naprosté maximum je naplnění 3/4 kapacity pračky. Pokud tam toho dáte příliš mnoho, vlákna se zmáčknou a shluknou. Ručníky se ani pořádně nevyperou, protože prací prostředek nepronikne rovnoměrně do látky a potom se zcela nevypláchne. Po usušení budou ručníky tuhé a tvrdé.

Mohlo by vás zajímat:  Stěhování z velkého domu do malého bytu je noční můra, na kterou platí jen osvědčené triky

Dávejte méně prášku

Když dáváte prací prášek, důsledně dodržujte doporučení výrobce, protože přebytečný prací prostředek zůstane v látce a vyztužuje vlákna ručníku. I když se kapaliny a gely oplachují snadněji, vyplatí se dodržovat normy uvedené na obalu. Většina pracích prostředků jsou koncentráty a doporučené množství je dostatečné k odstranění nečistot. Nemusíte se proto bát, že ručníky budou špinavé. Pokud to s pracím práškem náhodou přeženete, zapněte ještě jedno máchání.

Zdroj obrázku: Freepik

Teplota a sušení jsou také důležité

V příliš studené vodě se prášek správně nerozpustí a naopak příliš horká voda látku poškodí a ručník ztratí svou nadýchanost. U většiny produktů tohoto zaměření je ideální teplota praní 40–60 stupňů. To bohatě stačí k odstranění bakterií, plísní a jiných mikroorganismů. Po vyprání musíte látku důkladně protřepat, aby se vlákna roztáhla. Znovu to udělejte, když uschne. Další možností, jak je změkčit, je dát do pračky dva nebo tři tenisové míčky, které je budou během praní čechrat.

Zdroj: https://turkishtowelcompany.com/how-do-i-keep-towels-soft/
Přidat na Seznam.cz