Cistit Varnou Desku1

Indukční deska vydrží krásná po dlouhé roky, stačí zvolit účinné a jemné prostředky

Indukční varná deska je ozdobou kuchyně, pokud je tedy čistá a lesklá. Je nutné vědět tipy, díky kterým se vám bude deska snadno čistit a nebude vás to stát celé odpoledne. Častým problémem je mastnota nebo škrábance. Jestli se naučíte používat naše triky, které jsou ověřené hospodyňkami, rozhodně neprohloupíte. Navíc využijete prostředky, které najdete doma.

Přípravky si můžete vyrobit doma „na koleni“

Při úklidu je dobré si všechno předem připravit a naplánovat postup. Jedině tak ušetříte drahocenné minuty a nebudete během procesu přemýšlet, co jste vynechali a jakou místnost ještě musíte uklidit. K ruce si tak připravte nejen čisticí prostředky, ale také houbičky nebo hadřík. Hodit se budou papírové utěrky nebo speciální škrabka na varnou desku.

Mohlo by vás zajímat:  Čištění myčky přírodní cestou: hodí se ocet nebo citron
Zdroj obrázku: Freepik

Ještě než se pustíte do samotného čištění varné desky, ujistěte se, že je studená. Jestli není špína zaschlá, můžete si pomoci čisticím prostředkem. Ten si můžete koupit dnes snad v každém obchodě nebo si můžete pomoci domácími surovinami, které jsou přírodní a nezatěžují ani vaši peněženku, ani životní prostředí.

Na výrobu nebudete potřebovat mnoho ingrediencí

Připravte si šťávu ze tří citronů, 300 ml filtrované nebo převařené vody, 100 g jemné soli a 50 ml octa. Nejdříve smíchejte vodu se šťávou, solí a octem. Nalijte do hrnce a 15 minut zahřívejte. Nakonec nechte vychladnout a nalijte do rozprašovače. Tuto směs rovnoměrně nastříkejte na indukční desku a očistěte měkkou houbou. Nakonec desku usušte. Jestli skvrny stále nemizí, můžete použít škrabku.

Mohlo by vás zajímat:  Levandulový repelent udrží komáry v bezpečné vzdálenosti
Zdroj obrázku: Freepik

Tu seženete v obchodě s domácími potřebami. Na odolné skvrny můžete zkusit jedlou sodu a peroxid vodíku. Vznikne pasta, kterou naneste na špinavá místa na desce. Pasta je dostatečně silná na odstranění skvrn, ale zároveň není hrubá, takže povrch desky nepoškrábe. Tuto pastu můžete použít také na trouby nebo mikrovlnky. Stačí ji nanést pomocí houbičky na nečistoty, vetřít a nakonec opláchnout vlažnou vodou a utřít do sucha.

Zdroj: https://www.adelaideappliancegallery.com.au/how-to-clean-and-maintain-an-induction-cooktop/
Přidat na Seznam.cz