Navraťte svým botám svěžest a krásný vzhled. Díky několika trikům budou znovu jako nové

Navraťte svým botám svěžest a krásný vzhled. Díky několika trikům budou znovu jako nové

Čisté, suché a jako nové. Přesně takové boty by chtěl mít každý z nás doma pořád. Sportovní obuv můžete s klidným svědomím vložit do pračky, ale jak se starat například o kožené boty, které jsou velmi citlivé na vodu a vlhkost? Poradíme, jak boty obnovit, aby vypadaly a voněly jako nové.

Zkuste jedlou sodu, která osvěží vaši obuv a je levnou variantou

Jedlá soda vrátí starším a nevonícím botám svěžest. Navíc je přeborníkem v ničení bakterií a hub, které mohou právě za onen zápach. Jedlou sodu můžete nasypat přímo do boty, nechat ji působit několik hodin a následně ji vysypat. Pokud ucítíte, že ji máte ještě ve špičce boty, můžete si pomoci vysavačem s úzkou násadou. Jedlou sodu můžete také vložit do starších ponožek a až následně do boty. Můžete ji nechat působit celou noc a ráno jen ponožky vytáhnete.

Mohlo by vás zajímat:  Kávová sedlina nepatří do koše! Skvělé využití najde v kosmetice, domácnosti i na zahradě

Do jedlé sody můžete pro větší účinek přidat olej z čajovníku. Ještě než do pračky vložíte boty, které tam podle štítku mohou, nechte je vyčistit chemicky. Zaschlé bahno odstraňte, stejně tak jako písek. Pokud nejsou vložky přidělané k botě, vyndejte je a dejte do bubnu pračky. Pokud jsou na botách skvrny, které jdou těžko odstranit, můžete použít odstraňovač skvrn.

Zdroj obrázku: Freepik

Boty vždy perte samostatně, aby se neobarvily ostatním oblečením

Pokud má pračka program na jemné praní nebo na sportovní oblečení, můžete boty vhodit do bubnu a vyprat. Bílé boty byste měli prát zvlášť, protože barevné prádlo by je mohlo obarvit. Na osvěžení můžete použít také vodu společně s octem. Obojí smíchejte a nalijte do rozprašovače. Nastříkejte do vnitřku bot a dejte je na vzduch, aby uschly.

Mohlo by vás zajímat:  Led najde doma mnoho praktických využití

Ocet zničí veškeré bakterie a houby, které mohou za nepříjemný zápach. Stejné vlastnosti má také alkohol. Pokud máte doma kočky, na vysušení můžete použít stelivo na kočičí záchod. Některé mohou i absorbovat pachy a boty provoní levandulí nebo lesní vůní. Můžete vložit hrst kočkolitu do každé boty a nechat přes noc působit. Ráno jen vyklepejte do koše a boty budou jako nové.

Zdroj: https://www.medicinenet.com/how_do_you_get_a_bad_smell_out_of_shoes/article.htm
Přidat na Seznam.cz