Vybrat opravdu kvalitní vánoční stromek není těžké. Stačí se zaměřit na několik faktorů

Vybrat opravdu kvalitní vánoční stromek není těžké. Stačí se zaměřit na několik faktorů

Ať se rozhodnete pro živý, nebo umělý, vždy byste měli koukat na kvalitu vánočního stromku. Skoro nikdo si bez něj neumí představit Vánoce, pravdou ale je, že hodně lidí dává přednost umělému stromku, protože je jednodušší nejen na zdobení, ale také na uskladnění. Stačí ho jen zabalit a vložit na půdu, kde počká do dalšího roku.

Čeho se vyvarovat při koupi vánočního stromku?

Pokud se rozhodnete koupit umělý vánoční stromek, rozhodně se vyplatí sledovat, z jakých materiálů je vyrobený. Vhodné nejsou ropy ani plast, protože při spalování stromků se z nich vylučují škodlivé látky. Záleží ale na materiálu, ze kterého je stromek vyrobený. Jestli jste se rozhodli pro koupi živého vánočního stromku, budete se o něj muset postarat, aby vám vydržel celé svátky.

Mohlo by vás zajímat:  Plýtvání vodou je globálně neudržitelné, šetřit s ní lze přitom snadno i malými změnami

Navíc ho musíte ozdobit a poté ozdoby znovu sundat, což mnoho lidí nebaví. Lidé si ho ale kupují především proto, že voní po jehličí a jeho zdobení baví děti. Při koupi živého stromku koukejte především na to, jestli je certifikovaný a pěstovaný na plantážích, které jsou šetrné k životnímu prostředí.

Zdroj obrázku: Freepik

Co dělat, aby stromek dlouho vydržel?

U živého stromku musíte dbát na to, abyste ho správně zalévali a nedávali ho do místnosti, kde je velmi vysoká teplota. Při koupi stromku ho dejte poté na několik dní na balkon, aby se vzpamatoval ze změny prostředí. Až poté ho postavte do místnosti, kde by teplota neměla přesáhnout 20 stupňů. Stromek nedávejte k topení ani ke kamnům, mohl by opadat.

Mohlo by vás zajímat:  Připálený hrnec nemusí být katastrofa. Stačí sáhnout po tom, co má každý v kuchyni

Abyste zajistili, že stromek nebude opadávat, odřízněte 2–3 cm kmene a poté stromek dejte do kbelíku s teplou vodou. Díky tomu bude vodu lépe absorbovat. Poté už stačí stromek zalévat vlažnou vodou, stejně jako strom v květináči, který se v poslední době těší velké oblibě. Vánoční stromek může váš domov zdobit až do začátku ledna, většinou se odstrojuje na Tři krále.

Zdroj: https://www.bhg.com/christmas/trees/christmas-tree-tips/
Přidat na Seznam.cz