Indukční deska je praktická, ale při jejím čištění je třeba dodržet pár zásad

Indukční deska je ideálním řešením pro ty z nás, kteří milují kulinářské experimenty nebo se bojí o bezpečnost svých dětí. Indukční desky jsou však vyrobeny ze skla, na kterém okamžitě vyniknou veškeré skvrny a nečistoty. Jak se s nimi vypořádat?

Praktičnost a estetičnost ruku v ruce

Jednou z nesporných výhod indukční varné desky je nižší spotřeba energie a mnohem kratší doba vaření. Velkým plusem je také omezená možnost popálenin, jelikož se tato varná deska zahřeje pouze tehdy, když je na ní položen hrnec. Chcete-li prodloužit její životnost a učinit ji esteticky vzhlednou po celá léta, je nutné postarat se o její řádnou údržbu. 

Stopy po vaření

Kousek těstovin, ukápnutá polévka či omáčka, tím vším se varná deska při vaření a servírování znečistí. U indukčních desek je však důležité ctít jedno pravidlo, kterým je čištění až po jejím vychladnutí. Pro čištění potravinových stop je nejlepším prostředkem obyčejný čistič skel. Stačí jen postříkat znečištěný povrch a otřít jej měkkým hadříkem z mikrovlákna nebo papírovým ručníkem. Proti nevzhledným pruhům a odolným nečistotám pomůže také klasický ocet. Nalijte několik kapek na papírový ručník a otřete jím celý povrch.

Mohlo by vás zajímat:  Usazeniny od čaje a kávy v hrníčcích jsou odolné, existují ale efektivní metody, které je vyčistí
Zdroj obrázku: Pixabay.

Připáleniny

Připálené jídlo patří mezi těžko odstranitelné skvrny. Pro jejich odstranění je vždy potřeba použít něčeho ostrého. V případě indukčních desek však nůž či vidličku zahoďte a kupte speciální škrabku, která je k těmto účelům určena. Jakmile odstraníte všechny nečistoty, použijte k čištění speciální prostředek. Skvrnu jím pokapejte a nechte jej chvíli působit, následně klasicky omyjte. Pokud přípravek určený na indukční desku po ruce nemáte, použijte sodu smíchanou s octem. Za pomoci této směsi a jemné houbičky skvrnu vyčistěte a zbytky otřete měkkým hadříkem.

Zdroj obrázku: Pixabay

Prostředky

Pro čištění indukčních desek volte takové prostředky, které nepoškrábou povrch. Proto vynechte drátěnku či tekutý písek. Při výběru prostředků se také vyhněte těm, které obsahují bělidlo. Právě bělidlo může indukční desku nenávratně poškodit.

Přidat na Seznam.cz