Chyby při používání chladničky mohou být rizikové. Dělá je přitom kdekdo

Přivézt si z obchodu ledničku tímto způsobem může znamenat, že po zapojení nebude fungovat. Mnoho lidí často netuší, co dělají špatně

Lednice je domácím spotřebičem, bez kterého se neobejdeme. Je mnoho potravin, které potřebují být uchovány v chladu a k tomu je lednička jako stvořená. A pokud doslouží ta stávající, vydáváme se do obchodu koupit novou. Ne každý ale ví, co s ní dělat po koupi.

Přeprava není tak banální, jak se zdá

Když doslouží stará lednice, je třeba nahradit novou. Tu často potřebujeme vidět, a tak místo na internetu kupujeme lednici v kamenném obchodě. Zde ji lze také ihned koupit, zaplatit a odvézt. To ale může být kámen úrazu a ne každý ví, jak na to. Možná se vám to zdá jako složitý proces, ale pokud ji pořádně před převozem nevyčistíte, může se vážně poškodit. 

Mohlo by vás zajímat:  Zanesené filtry digestoře už vám nahánět hrůzu nemusí. Existují tři způsoby, jak je jednoduše vyčistit

Vyjměte také všechny zásuvky, ať už jsou ze skla nebo z plastu. Při přepravě se může stát, že se otevřou dvířka a poškodíte části, které již nebudete moci nakoupit na náhradní díly. Proto neváhejte vyjmout vše, co půjde, od malých přihrádek na vejce, až po rozměrné zásuvky na ovoce a zeleninu. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Raději si zavolejte stěhovací služby

I když je v některých případech možné chladničku převážet v horizontální poloze s tím, že budete dbát na zvýšenou opatrnost, obecně se to nedoporučuje. Takový způsob přepravy totiž může způsobit, že se některá z částí promáčkne, kompresorový olej vnikne do chladicího systému a podobně. Přeprava ve vertikální podobě je tedy mnohem výhodnější a nehrozí při ní podobné komplikace.

Mohlo by vás zajímat:  Bílé kuchyně? Skvělé pro každý styl!

Uvedení do provozu

Jakmile ledničku dostanete na cílové místo, nechte jí i pár hodin odpočívat. Nejlépe uděláte, pokud ji na místě necháte celý den, a teprve poté ji zapojíte do elektřiny. V opačném případě by vám mohla velmi rychle vypovědět funkci. Olej z kompresoru by se totiž měl pomalu dostat zpátky na své místo po přepravě, kdy bylo s ledničkou manipulováno a aktivně se přeléval. Jakmile se jeho hladina ustálí, je možné ledničku zapojit do sítě. Několik hodin poté ji můžete naplnit potravinami. Ledničku se snažte převážet co nejméně. Každý takový proces jí totiž může ubrat životnost.

Zdroj: https://www.lifestorage.com/blog/moving/how-to-move-a-refrigerator/
Přidat na Seznam.cz