cat-2536664_1920

Osvěžte si domov vůněmi, které kočky nesnáší. Udržíte je tak v bezpečí

Pokud vlastníte kočku, jistě je vám známo, že se dostane opravdu všude. Což není úplně výhra, pokud máte doma cokoli, co by jí mohlo ublížit. Nejčastěji se jedná o jedovaté rostliny nebo skladování potravin, po kterých by kočce bylo špatně, ale také kabely zapojené do zásuvek. Pokud potřebujete kočku jednoduše odpudit, sáhněte po přírodních odpuzovačích, které jsou založeny na vůních, které krásně provoní dům, ale kočky je nesnáší a budou se těmto místům vyhýbat.

Zdroj obrázku: Pixabay

Vůně levandule

Kočky nesnáší vůni levandule a vyhýbají se místům, kde je intenzivně cítit. Takže můžete umístit svazek sušené levandule na kuchyňském stole nebo pracovní desce, pokud nechcete, aby se tam váš kočičí přítel pohyboval. Pokud se nehodí umístění svazku v různých zákoutích a zejména těch s kabely nebo závěsy, můžete rozmístit chmýří vaty namočené v levandulovém oleji nebo jen použít difuzér s levandulovým olejem.

Další úspěšnou vůní jsou citrusy

Vůně citrusů, jako jsou plátky citronu nebo grapefruitu, působí také jako odpuzující prostředek proti kočkám. Není nic snazšího, než dát nakrájené kousky ovoce do květináčů s rostlinami, které jsou jedovaté, nebo jen nechceme, aby je kočky ničili. Někteří také stříkají pohovky nebo tkaniny zničené kočkami zředěným citronovým olejem.

Mohlo by vás zajímat:  Drahé prací prostředky klidně nechejte v obchodě. Domácí prášek s nejlepšími účinky si snadno vyrobíte
Zdroj obrázku: Pixabay

Koření odpuzuje také, ale s ním opatrně

Další oblíbenou metodou odpuzování koček je použití silnějšího koření, např. černého pepře a kajenských nebo chilli papriček, stejně jako cibule a česneku. Všechny tyto produkty mají charakteristický zápach, který kočky nesnáší, ale také obsahují látky pro ně toxické. Jedovatý je alkaloid kapsaicin, který je obsažen v pikantním koření, například paprice. Také česnek a cibule mohou vést k otravě. To platí zejména pro mladé a velmi staré kočky. První z nich si často neuvědomují nebezpečí a navzdory odpuzující vůni mohou trochu koření sníst.

Přidat na Seznam.cz