Cistit Varnou Desku1

Indukce posunula styl vaření zase dál. Starejte se o ni správně a bude krásná roky

Indukční varná deska se těší velké oblibě a není to žádné překvapení, protože je to ekonomické a bezpečné řešení, které se hodí do většiny kuchyní. Její funkce se liší od standardního plynového sporáku a keramické varné desky – využívá působení elektromagnetického pole, které ohřívá dno hrnce.

Musí se dodržovat několik pravidel, aby deska sloužila dlouho

K vaření na indukční desce potřebujete mít speciální hrnce a pánve. Před nákupem vhodného nádobí musíte zkontrolovat, jestli se pro tento typ sporáku doporučuje – dno musí být vyrobeno z feromagnetických materiálů, musí být ploché a bez důlků. Každodenní péče o indukci by neměla být pro nikoho problém. Stačí jen každý den otřít vlhkým hadříkem nebo měkkou stranou houbičky.

Mohlo by vás zajímat:  Slunný balkon je ideální pro pěstování jahod
Zdroj obrázku: Freepik

Čistit byste ji měli po každém použití, protože jedině tak eliminuje nečistoty a mastnotu. K takovému zvyku je dobré se propracovat, protože pára po uvaření může zanechat jemné skvrny, které se postupem času budou těžko odstraňovat. V případě nečistot pomohou jemné čisticí prostředky pro indukční varné desky nebo odmašťovače, mýdla a dobře bude fungovat i prostředek na čištění skla.

Občas se stane, že z hrnce vyteče voda přímo na desku

Nejdříve musíte odstranit hrnec ze sporáku, poté posbírat přebytečnou vodu a také zbytky jídla z povrchu varné desky. Pokud je dno hrnce znečištěné, dejte jídlo do jiné nádoby, aby se zabránilo vzniku zápachu. Někdy stačí jen chvilka nepozornosti, aby se stala nehoda. Na suché skvrny můžete použít speciální stěrky, které nepoškrábou povrch desky. Ještě lepší je nechat nečistoty rozpustit a poté je otřít houbičkou, namočenou v jemném čisticím prostředku.

Mohlo by vás zajímat:  Ocet nahradí speciální čisticí prostředky. Poradí si s pachy, vodním kamenem i plísní
Zdroj obrázku: Freepik

Dnes již existují ekologické prostředky, které dobře fungují při každodenní péči o varnou desku. Jedlá soda patří mezi ně, stejně jako ocet, který je nepostradatelný v každé kuchyni. Sice štiplavě zapáchá, ale po umytí se odér odpaří. Aby varná deska vypadala pořád jako nová, musí se jednou za čas vyleštit. Na to stačí použít hadřík z mikrovlákna nebo jemnou papírovou utěrku.

Zdroj: https://www.ovenclean.com/blog/the-best-ways-to-clean-an-induction-hob/
Přidat na Seznam.cz