Modern Vintage Interior Living Room Blueprint Home Decor Concept Green Couch With Marble Table Blue Wall Hardwood Flooring 3d Render

Uspořádání interiéru ovlivňuje naši celkovou pohodu. Zkuste svůj domov zařídit dle učení feng-šuej

Je velmi důležité při plánování domu nebo bytu myslet na to, jak v něm budou uspořádané pokoje. Může to mít velký vliv na celkovou domácí pohodu. Barvy, světlo nebo postavení pohovky mohou být velmi důležité, protože dokážou ovlivnit náladu všech členů domácnosti.

Pomocí feng-šuej můžete nábytek uspořádat tak, abyste se doma cítili dobře

Feng-šuej je umění plánovat interiér tak, aby byl nábytek v souladu s životním prostředím, a tím se stal přátelský k lidem, kteří budou v prostoru pobývat. Je nutné myslet na to, jaké barvy dodáte do dětského pokoje nebo ložnice, protože mohou ovlivnit kvalitu spánku, stejně jako květiny nebo jiné doplňky.

Mohlo by vás zajímat:  Monstera je odolná, tyhle chyby ale neodpustí. Její listy mohou rychle ztratit na kráse

Mezi faktory, které mají vliv na pohodu domácnosti a na celkovou atmosféru domova, patří právě barvy. Některé v nás mohou vyvolat strach, jiné zase potěšení. Myslete na to při výběru barev nejen pohovky, ale také doplňků. Dalším faktorem jsou světla. Jsou důležitá nejen proto, že díky nim v bytě vidíme, když se setmí, ale lidé, kteří mají světla nedostatek, mají mnohem horší náladu. Nejlepším zdrojem je samozřejmě slunce, ale je nutné mít možnost si světlo přizpůsobit, například pomocí žaluzií nebo závěsů.

Mohlo by vás zajímat:  Rozlučte se se rzí i ošklivými škrábanci. Kovové předměty budou znovu zářit leskem
Zdroj obrázku: Freepik

Jestli máte v bytě málo prostoru, přispívá to ke zvýšení stresu a úzkostí

Negativní vliv na náš psychický stav může být velikost bytu. Pokud je vás v malém prostoru hodně, můžete být nervózní, protože nikde nenajdete místečko, které by patřilo jen vám. Každý by takový kousek místa měl mít, aby si od všeho odpočinul a dostal novou energii do žil. V bytě i domě je důležité nejen větrat, ale také správně topit. Pokud budete mít v domě velké teplo, budete unavení, nebude se vám chtít nic dělat a tuto náladu můžete snadno přenést i na ostatní.

Mohlo by vás zajímat:  Jak si za málo peněz vyčarovat dům snů? Využijte snadno dostupných slev

Díky barvám můžete oživit celý domov. Pokud máte malý prostor, vybírejte hlavně světlé barvy, které opticky místnosti zvětší. Doplňky můžete zvolit v kontrastní barvě, klidně tmavší. Modrá barva je vhodná do ložnice, protože uklidňuje, červenou můžete použít tam, kde potřebujete dodat energii, například v pracovně. Hodí se také do jídelen. Odstíny fialové mohou podpořit kreativitu, ale u některých lidí způsobují depresi.

Zdroj: https://www.mindbodygreen.com/articles/feng-shui-for-every-room-in-your-home
Přidat na Seznam.cz