Spacious,,bright,bedroom,with,white,walls,and,a,large,bed

Ložnice v boho stylu? Útulná, originální a na první pohled nesourodá

Zdá se vám interiér vaší ložnice fádní, nudný a okoukaný? Pravděpodobně nastal čas na jeho proměnu. Do nového dne byste se totiž měli probouzet s dobrou náladou, úsměvem na rtech a pohledem na ložnici, jež splňuje vaše představy. Co takhle vyzkoušet proměnu podle boho stylu?

Boho styl

Než se do kompletní přeměny ložnice v boho stylu pustíte, měli bychom si jasně definovat, co je boho styl. Pro boho styl bydlení jsou typické:

  • koberce na zemi i na stěnách,
  • pokojové rostliny,
  • lapače snů,
  • suvenýry,
  • vintage kousky,
  • ručně vyrobené předměty.

 

Samotný boho styl, někdy též nazývaný jako bohémský či jednoduše bohemia styl, se datuje až do 19. století. Pojem boho pochází z francouzského slova bohème, které označovalo skupinu umělců vzpouzející se proti buržoaznímu stylu života.

Ložnice v boho stylu si zaslouží luxusní matraci

Proč je ložnice v boho stylu ideální volba? Samotný směr je totiž uvolněný, neorganizovaný, nesourodý a výsledkem je tak vždy útulný interiér. Do boho ložnice rozhodně patří luxusní matrace, na kterou vždy s radostí večer ulehnete a ráno se budete probouzet vyspalí a plní energie. Jak takovou luxusní matraci poznáte? Skvělou ukázkou je matrace z paměťové pěny. Ta se totiž dokáže dokonale přizpůsobit křivkám vašeho těla a poskytne vám ideální podmínky na spaní.

Mohlo by vás zajímat:  Před zimou je důležité věnovat pozornost oknům, dveřím i topnému systému
Zdroj obrázku: Svitlana Sokolova / Shutterstock.com

Doplňky do bohémské ložnice

Co musí interiér v boho stylu obsahovat? Rozhodně alespoň jednu pokojovou rostlinu, několik koberců a nad postelí nesmí chybět lapač snů. Nezapomínejte ani na luxusní doplňky do vaší postele – polštáře a přikrývky by měly být vyrobeny z příjemných materiálů a zamyslet byste se samozřejmě měli také nad výběrem vhodných povlaků. Jste-li tvořiví a rádi se věnujete diy projektům, vyrobte si moderní makramé závěsy na zeď. Na stěně ložnice vypadají úchvatně.

Vintage kousky a suvenýry z cest

Co dalšího by měla vaše luxusní ložnice v boho stylu obsahovat? Přestože příliš dekorativních předmětů by vás mohlo odrazovat od spaní, pokud je vhodně uspořádáte, dodají vaši ložnici ten správný bohémský nádech. Vystavte si na poličky suvenýry z cest, nakupte si vintage kousky v bazarech a vetešnictvích a okna zahalte do dlouhých závěsů. Závěsy před spaním jednoduše zatáhnete a v ložnici vytvoříte ideální podmínky pro spánek.

Mohlo by vás zajímat:  Voňavé domácí mýdlo udělá radost. Zapojte fantazii a vyberte si vůni i barvu dle chuti
Zdroj obrázku: brizmaker / Shutterstock.com

Přírodní materiály a barvy

Při nákupu nábytku do bohémské ložnice se držte přírodních materiálů a na přírodu myslete i při volbě barev. Zelená, krémová, bílá, hnědá či hořčicová – to jsou barvy, jež do boho interiéru neodmyslitelně patří. Pro lepší představu o tom, jak může bohémsky zařízený prostor vypadat, si nebojte vyhledat boho styl inspirace. Uvidíte, že jakmile toto spojení zadáte do internetového vyhledávače, zaplaví vás stovky fotek a vy tak budete mít lepší představu o tom, jak může vaše bohémská ložnice vypadat.

Mohlo by vás zajímat:  Málokdo umí využít mycí prostředek na maximum. Dokáže přitom mnohem víc než jen umýt nádobí

Úklid a vše na svém místě

Pro každou ložnici, ať už je či není zařízena v boho stylu, platí pravidla, která byste neměli ignorovat. Tím nejdůležitějším je čistota a pravidelný úklid. Abyste si mohli užívat ničím nerušený a klidný celonoční spánek, je prostředí, ve kterém usínáte, důležité. Poletující prach, oblečení rozházené po zemi, neuspořádané poličky – to vše jsou věci, které vám mohou bránit v usnutí, protože se nebudete v ložnici cítit příjemně. Věnujte se tedy úklidu ložnice pravidelně a uvidíte, že nespavost a nechuť vylézt ráno z postele vymizí.

Bohémská ložnice je útulná, romantická, barevná a nespoutaná. S lapačem snů nad postelí se vám bude krásně snít a o příjemné sny se zaslouží také luxusní matrace, jež vašemu tělu dodá vhodnou oporu a pocit spaní na obláčku.

Přidat na Seznam.cz