Mosaic 267288 1920[1]

Spáry v koupelně dávají při úklidu zabrat. Vyčistit je lze i bez agresivní chemie

Spáry v koupelně jsou místem, které trpí nejvíce. Bílé spáry se po krátké době změní v nažloutlé, tmavé zase zešednou. Bude tedy důležité se o ně starat. Předejdete tak plesnivění a nevzhlednému zabarvení. Využijte několik našich metod, které vám mohou pomoci s tímto problémem.   

Čím čistit spáry

V každém větším obchodě či drogeriích jsou k dostání různé čisticí prostředky na spáry. Ceny za tyto čističe se pohybují v cenové relaci od 50 do 300 korun. U těchto výrobků na ceně nesejde a může se stát, že i v případě vysoké ceny vám dostatečný účinek nezajistí. Mimo možné neefektivní účinky mají tyto komerční prostředky nepříjemný a agresivní zápach, který dráždí dýchací cesty. Takové přípravky bychom dýchat rozhodně neměli, mohou způsobovat astma a jiné zdravotní komplikace. Vyzkoušejte jiné metody čištění koupelnových spár, například pomocí surovin, které máte běžně doma ve spíži. Jsou odzkoušené a fungují! Budete potřebovat 100 ml vody, 100 ml octa, balíček jedlé sody a pár kapek mycího prostředku. 

Mohlo by vás zajímat:  Podlaha stále jako nová: Všechny skvrny lze umýt šetrně a velmi jednoduše
Zdroj obrázku: Pixabay

Pomocí čeho spáry čistit

Důležité také bude, pomocí čeho spáry vyčistíte. Můžete využít obyčejnou houbičku na nádobí, ale doporučujeme investovat do jiné pomůcky, která vám ušetří čas při práci. K dostání jsou různé pomocné produkty, například rotační kartáče a jiné. Takové věci se v domácnosti jistě neztratí. Nebo pokud vám nevadí delší čas strávený nad úklidem, využijte starý zubní kartáček, který se dostane i do hůře přístupných míst.  

Zdroj obrázku: Pixabay

Další možnost

Pokud vás nudí klasická řešení, můžete investovat do parního čističe. Produkuje páru, která pod tlakem vyčistí a zároveň zbaví spáry písní a jiných nečistot. Velkou výhodou těchto produktů je použití bez jakýchkoli přípravků a jiných čističů. 

Přidat na Seznam.cz