Washing Powder 1500058 1920[1]

Jednoduchý recept na domácí prací prášek, který se hodí i na prádlo pro miminka

Je těžké se obejít bez pracího prášku, když se potřebujeme zbavit odolných skvrn a chceme mít prádlo měkké a voňavé. Obchody jsou sice plné různých pracích prášků, gelů nebo jiných prostředků, ale často obsahují látky, které nejsou úplně vhodné pro tkaniny a navíc mohou dráždit pokožku.

Domácí prostředky jsou bezpečnější a levnější

Můžete se spolehnout na tři přísady, které budete k výrobě pracího prostředku potřebovat. Na internetu najdete nespočet receptů nejen na prací prášky, ale na další domácí prostředky, které využijete při úklidu domácnosti. Obvykle tyto roztoky a prášky obsahují tři suroviny, které jsou mimořádně účinné v boji proti skvrnám nebo nečistotám. 

Mohlo by vás zajímat:  Trend zero waste má smysl, plýtvání jídlem není cool ani pro nás, ani pro přírodu

Patří sem uhličitan sodný, peruhličitan sodný a borax. Toto trio je známé všem milovníkům ekologie. Tajemství se ukrývá v jejich složení. Soda se používá k výrobě mýdel a samozřejmě také pracího prostředku. Ukázala se také jako účinná zbraň proti skvrnám – je bezpečná pro pokožku, levná a snadno dostupná.

Zdroj obrázku: Pixabay

Borax chytré ženy v domácnosti běžně používají. Účinně řeší mravence a ucpané odtoky u vany nebo umyvadla. Stejně jako soda není vůbec drahý a prádlo skvěle vypere a nechá ho příjemně voňavým. 

Mohlo by vás zajímat:  V dokonale čisté troubě je radost péct. Zapomeňte na úmorné drhnutí, jde to mnohem jednodušeji

Domácím práškem můžete vyprat i kojenecké oblečení

Peruhličitan sodný je dobře známý v chemickém průmyslu. Tento název se často objevuje na etiketách pracích prostředků i bělidel. Pomáhá odstraňovat skvrny a je skvělý na bělení oděvů. Z těchto přísad si můžete snadno vyrobit domácí prací prostředek. Stačí odměřit sklenici každé ze surovin a nalít do nádoby. Smíchejte a poté používejte čtyři lžíce na jedno praní. Pro lepší výsledky můžete použít kastilské mýdlo.

Zdroj obrázku: Pixabay

Domácí prášek je účinný a lze ho použít na jakýkoliv materiál, ať se jedná o bílé nebo barevné prádlo. Je šetrný k pokožce a můžete v něm prát také oblečení pro malá miminka. 

Přidat na Seznam.cz