Salt 5525838 1280

Himalájská sůl navodí příjemnou atmosféru, zharmonizuje tělo a pročistí vzduch

Růžově zbarvená himalájská sůl má všestranné použití. Nerafinovaná, tedy přírodní sůl bez přidaného fluoru a jódu obsahuje značné množství stopových prvků. Zvláštní na této soli je, že při těžbě se nepoužívají stroje, ale těží ji v severním Pákistánu na úpatí himalájských hor ručně.

Kde všude sůl z Himalájí využíváme?

Himalájskou sůl najdeme v kosmetickém průmyslu. Obsahují ji některé deodoranty, přípravky na čištění zubů, ale použít ji můžete také jako peeling. Inhalace roztoku s himalájskou solí pomůže vyčistit dýchací cesty. Vhodná je také jako přísada do koupele, která uvolní tělo a vyčistí póry. V neposlední řadě nemůžeme opomenout také známé solné lampy.

Mohlo by vás zajímat:  Jednoduché triky, jak ušetřit za energie spojené s vytápěním domu

Solné lampy přinášejí duševní pohodu

Mobilní zařízení, která v dnešní uspěchané době má většina lidí stále při sobě, způsobují elektronický smog. Není nic nového, že by tato zařízení neměla být v místnosti, ve které spíme. Negativní účinky mobilních zařízení může pomoci snížit solná lampa z himalájské soli. Jak? Negativní ionty uvolněné ze soli neutralizují pozitivní ionty navázané na škodlivé a dráždivé látky. Používáním solné lampy si můžete dopřát čistý, svěží vzduch zbavený alergenů a plísní i bez nákladných čističek vzduchu.

Mohlo by vás zajímat:  Malí škůdci, kteří se šikovně schovávají a v noci pijí krev. Vyžene je čistota
Zdroj obrázku: Pixabay

Zahřátím solné lampy buď žárovkou, nebo čajovou svíčkou dochází k uvolňování již zmiňovaných negativních iontů. Pokud trpíte na migrény nebo právě máte potíže s horními dýchacími cestami, může být solná lampa účinným pomocníkem. Ionty obsažené v himalájské soli uvolní mysl a žluté, měkké světlo působí relaxačně na celý organismus. Večer vám vzduch ionizovaný himalájskou solí usnadní usínání.

Solné krystaly můžete pořídit v různých velikostech a tvarech, záleží jen na vás, čemu dáte přednost. Solná lampa vám vydrží poměrně dlouhou dobu. Nezapomeňte z ní ale pravidelně odstraňovat prach a nečistoty. Před údržbou nechte lampu důkladně vychladnout.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/315081
Přidat na Seznam.cz