Bílé kuchyně? Skvělé pro každý styl!

Bílá kuchyně je pro někoho splněný sen, pro jiného je strašákem. Barva, která nevyjde z módy, ani nezestárne. Bílé kuchyňské linky jsou na trhu stále více vyhledávané pro jejich nadčasovost, čistotu a snadnou kombinaci barev.

Známý návrhář kuchyní značky Boffi odpověděl na otázku pátrající po nepraktičnosti leštěného povrchu jeho kuchyňských modelů takto: „Jistě, jistě, že je to svým způsobem nepraktické. Leštěný nerez nebo bílá barva, to jsou povrchy, které se velmi rychle špiní a nebo lépe řečeno, na takovém povrchu je všechna špína a nečistota okamžitě vidět. Ano, ale právě o to mi šlo! Kuchyň vás tím pádem neustále nutí k tomu, abyste ji udržovali v maximální čistotě. Je to stejné jako s lékařskými plášti. Proč doktoři medicíny nosí bílé šaty? A proč nosíme bílé spodní prádlo?”.

Bez názvu

Oživení bílé kuchyně

Bílé kuchyně mohou mít tisíce podob i odstínů. Na trhu si vyberete například z odstínu magnólie, smetany, jiskřivého sněhu nebo s nádechem měsíčního svitu. Pomocí doplňků můžete v bílé kuchyni dělat zázraky. Dokážete z ní vykouzlit čistě minimalistický styl, retro styl i oblíbený styl provence.

Mohlo by vás zajímat:  Tyto nezbytnosti nesmí chybět v žádné kuchyni. Usnadní každodenní úklid bez námahy

Bojíte se, že vaše kuchyně bude vypadat moc sterilně a stroze? Nemějte strach, pořiďte si barevnou pracovní desku a váš interiér dostane úplně jiný ráz. Dřevěná, hnědá nebo černá určitě upoutá pozornost.

S deskou slaďte i úchytky a spotřebiče. Abyste dotáhli kuchyni k dokonalosti, nezapomeňte na nádobí a textilní doplňky, jako jsou podsedáky, závěsy, utěrky a prostírání.

jjjhsah

Výhody

Hlavní výhodou bílé kuchyně je její nadčasovost a to, že se skvěle kombinuje s různými odstíny barev. Bílá nikdy neomrzí a jak už bylo řečeno, pomocí doplňků můžete mít každou chvíli kuchyň jinou. Máte malou plochu? Tak sáhněte po bílé barvě, která prostory opticky zvětší.

Nevýhody

Všechno má své klady i zápory. Největší nevýhodou u bílých kuchyní je jejich nepraktičnost. Jak už to s touto barvou bývá, je na ní vidět téměř všechno. Proto ji budete muset neustále utírat a uklízet. Nevyvolává chuť k jídlu a hlubší škrábance jsou výrazné, jelikož se pod bílou vrstvou nachází tmavší podklad.

Stále jste rozhodnuti pro bílou kuchyni? Načerpejte inspiraci například u kuchyní Gorenje a podívejte se na recenze od klientů, které vám pomohou při rozhodování.

Přidat na Seznam.cz