Ušetřit na provozu mrazáku dokáže každý. Trik s novinami zabere jen pár minut

Ušetřit na provozu mrazáku dokáže každý. Trik s novinami zabere jen pár minut

Ceny elektřiny letí do závratných výšin, obdobně inflace, která atakuje rekordní čísla, proto každý přemýšlí nad úsporami v domácnosti. Internet se hemží tipy a radami na šetření v mnoha oblastech každodenního života, používání mrazáku nevyjímaje. A co radí influenceři kromě jeho vypnutí? Použít noviny! Rozhodně se nejedná o vtip, pomocí novin lze totiž za rok ušetřit až několik tisíc. Jak je to možné?

Rostoucí ceny elektřiny nutí k úsporám

V tuzemsku rostou ceny potravin nebo energií už několik měsíců za sebou a domácí rozpočty mnoha rodin jsou více než napjaté. Z toho důvodu hledají mnozí způsoby, jak ušetřit při běžném chodu domácnosti. Zhasínání světel, vypínání spotřebičů z režimu stand-‍by nebo snížení teploty na termostatech radiátorů patří mezi základní rady, při jejichž aplikaci lze snížit účty za elektřinu nejvíce. Dalším, pro mnohé překvapivým trikem, pomocí kterého se mohou ušetřit nemalé peníze, je použití novin v mrazáku.

Mohlo by vás zajímat:  Odhalte tajemství oleje. Postará se o krásu nábytku i našich vlasů a zbaví otravného hmyzu
Zdroj obrázku: Freepik

Prázdný spotřebuje méně? Je tomu naopak!

Častou mýlkou spotřebitelů je, že prázdná chladnička nebo nevyplněný mrazák spotřebovává méně elektrické energie. Je tomu zcela naopak, prázdné spotřebiče plné vzduchu spotřebují o dost víc elektřiny než při více než tříčtvrtinové zaplněnosti. Jednou z možností je nakoupit dostatek potravin, které se mohou zmrazit do zásoby. Snazší variantou je sáhnout po přečtených novinách, které by beztak skončily v popelnici s tříděným odpadem. Trik, který nezabere více než pár minut času, pak může ušetřit tisíce korun.

Mohlo by vás zajímat:  Přípravě ryb se mnozí raději vyhýbají. Nepříjemného zápachu se lze přitom snadno zbavit

Zmuchlat a vložit

Stačí zmuchlat novinový papír a vytvořenými koulemi zaplnit prázdný prostor v přihrádkách mrazáku. Opravdu, to je vše. Tímto způsobem se ušetří, protože ochlazování teplého vzduchu je mnohem energeticky náročnější než uchovávání teploty u zmrazených produktů. Kromě novinového papíru se mohou použít sáčky s vodou, které zmrznou na led, nebo využít polystyren z obalového materiálu nových spotřebičů. Současně platí, že mrazák se nesmí otevírat příliš často, aby nedocházelo k proudění teplého vzduchu do nitra spotřebiče.

Zdroj: https://www.thesun.co.uk/money/20257226/stuffing-freezer-newspaper-save-on-energy-bills/
Přidat na Seznam.cz