Bydlenisnu.cz Svpojistovna Uvodni

Strach z přírodních živlů či zlodějů? Chraňte dobře svůj majetek!

Zamezit sněhu, aby padal či vodě, aby tekla? To lze jen těžko, i když existují možnosti, jak snížit riziko závějí či povodní. Mnohem důležitější je chránit majetek před dopadem přírodních živlů, které vždy udeří v nejhorší možnou dobu. Se změnami počasí dochází k nenadálým událostem navíc o poznání častěji než v minulosti. O důvod více, proč si dobře pojistit nemovitost. A nejen kvůli přírodním katastrofám, dům nebo byt mohou navštívit nezvaní hosté v podobě zlodějů nebo třeba sprejerů. Jak vybírat pojištění pro nemovitost a domácnost?

Nemovitost nebo domácnost?

Mezi nejběžnější majetková pojištění patří pojištění nemovitosti nebo domácnosti. Pro laiky bývají tyto dva pojistné produkty velmi matoucí, protože se vždy týkají nemovitosti, ale kryjí odlišně škody na majetku. Pojištění nemovitosti se vztahuje na stavbu jako takovou včetně jejích pevných součástí, což je například zdivo, střecha či rozvody. Naopak pojištění domácnosti chrání vše, co je uvnitř, tedy nábytek, interiérové vybavení, elektroniku, osobní věci, ale také cennosti či umělecká díla.

Mohlo by vás zajímat:  Vychutnejte si doma připravené ryby bez nepříjemného rybího zápachu v kuchyni

Komplexní pojištění je jistota

Klienti mohou tedy nechtěně zvolit jiný produkt, než žádali. O to výhodnější je pojištění domácnosti sjednat u SV pojišťovny, která nabízí komplexní produkt kryjící oba druhy škod. Toto pojištění se týká samotné budovy i vnitřního vybavení u rodinných domů, naopak domácnosti u bytů. Výhodou tohoto řešení je jednoduchost sjednání, protože je potřeba znát jen správné identifikační údaje a výměru bytu či domu v metrech čtverečních. Není nutné ani oceňovat majetek, protože pojistná částka je nastavena paušálně, nehrozí tak riziko podpojištění.

Mohlo by vás zajímat:  Vodní kámen a jiné usazeniny v koupelně jsou odolné, správné prostředky je vyčistí raz dva

bydlenisnu.cz_svpojistovna_01

Snadné sjednání

Jak snadno pojistit domácnost nebo nemovitost? V dnešní době se nemusí nikam na pobočku, pojištění sjednáte online velmi snadno během několika málo minut. Důležité je pečlivě vyplňovat kolonku po kolonce a vždy si pečlivě přečíst zadané údaje. Na konci vyplňovacího procesu se vypočte částka za pojištění, kterou je nutné uhradit do termínu splatnosti. Současně se doporučuje přečíst před finálním odesláním údajů pojistnou smlouvu a všeobecné pojistné podmínky, které jsou její součástí.

Mohlo by vás zajímat:  Zářivě čisté rámy budou ozdobou oken, pozor ale na určité chyby při jejich mytí

Včetně pojištění občanské odpovědnosti

Benefitem pojištění Bezpečný domov PLUS je rovněž pojištění občanské odpovědnosti v ceně. Této pojistce se říká „na blbost“, protože kryje škody, které způsobíte svým konáním někomu jinému. Klasickým příkladem je únik vody, kdy vytopíte souseda pod vámi. Ale může jít i o další události, ke kterým v běžném životě dochází, například při rekreačním sportu v létě na hřišti nebo v zimě na horách někoho zraníte a dotyčný musí vyhledat lékařské ošetření. Tyto finanční náklady musíte samozřejmě uhradit, s čímž tato pojistka pomůže. Nejen vám, ale též ostatním členům domácnosti, k tomu má celosvětovou platnost a připojistit lze i pejska.

Zdroj: https://www.svpojistovna.cz/pojisteni-majetku/
Přidat na Seznam.cz