Cleaning Service 3194504 1920

Na čištění nábytku raději s citem, choulostivé dřevo nesnese agresivní prostředky

Záleží na mnoha okolnostech, ale pokud chcete odstranit z nábytku například otisky prstů, je nejlepší to udělat co nejrychleji, protože jinak zaschnou a nezbavíte se jich. Prach byste měli otírat nejlépe suchým, měkkým hadříkem, který nebude pouštět vlákna. 

Otisky prstů odstraníte mírně navlhčeným hadříkem 

Použít můžete i jelenici. Většině dřevěného nábytku neprospívá namáčení. Proto takový nábytek jen přejeďte hadříkem, který bude vyždímaný. Pokud je znečištění silné, přidejte malinko čisticího prostředku nebo mýdla. Nikdy ale nepoužívejte abraziva, protože byste kousek nábytku nadobro poškodili.

Mohlo by vás zajímat:  Stěny mohou být znovu čisté i bez štětce a barvy. Stačí jednoduše všechny skvrny vyčistit
Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud je nábytek voskovaný, můžete použít přípravky, které jsou vyrobeny na bázi vosku a stejný postup proveďte také u věcí, které jsou naolejované. Třete je krouživými pohyby, aby se vosk rozložil rovnoměrně. Poté nábytek otřete suchým nebo mírně vlhkým hadříkem a rychle osušte. Skleněné povrchy snadno vyčistíte pomocí čističů skla, které zředíte s vodou. Nezapomeňte i tady použít hadřík z mikrovlákna. U stolu se ujistěte, že jste očistili obě skleněné strany.

Můžete využít domácí prostředky

Kromě výše zmíněných čisticích prostředků můžete využít také ty, které najdete doma. Mezi ně patří ocet, kyselina citronová nebo jedlá soda. Všechny se hodí na domácí úklid a určitě pomohou také s odolnými skvrnami na nábytku. Ocet se navíc hodí i na mytí oken, protože nezanechává šmouhy a nebudete potřebovat žádná leštidla. Jedlá soda odstraní snadno vodní kámen, stejně jako citronová šťáva nebo kyselina.

Mohlo by vás zajímat:  Začátečníci v péči o orchideje chybují, základem je uvědomit si kde květina roste v přírodě a co potřebuje
Zdroj obrázku: Pixabay

V každém případě si nezapomeňte při úklidu obléct rukavice. Chemické prostředky mohou být agresivní a objevit se mohou vyrážky. To se může stát také při práci s neškodným octem nebo sodou, proto dbejte na svou bezpečnost. Důležité je také zhodnotit, o jakou skvrnu se jedná a jaký je povrch nábytku. Nevhodně zvolený prostředek by ho mohl znehodnotit. 

Přidat na Seznam.cz