Malá změna na toaletě ušetří peníze. Plýtvání vodou bude zase o něco menší

Malá změna na toaletě ušetří peníze. Plýtvání vodou bude zase o něco menší

Úspora vody by neměla být trendem, ale přirozenou součástí života. Prognózy říkají, že na naší planetě bude vody brzy nedostatek, což bude mít velmi vážné následky. Bez vody přece neexistuje život. Díky tomuto jednoduchému patentu ušetříme spoustu peněz.

Globální problém

V současnosti je situace týkající se vodního deficitu ve světě obrovským problémem. Měnící se podnebí a stále rostoucí populace znamenají, že nedostatek vody již ovlivňuje mnohé regiony světa. Stále více se mluví o šetření vodou v každodenním životě a s každou kapkou se zachází jako s něčím prémiovým. Odhaduje se, že průměrný člověk spotřebuje až 150 litrů za den.

Mohlo by vás zajímat:  Ani kousek dýně nepřijde nazmar. Ze slupky a semínek uvaříte lahodný sirup

Ne každý si je vědom, že díky jednoduchým změnám a návykům může udělat hodně a přispět k menšímu použití této hodnotné suroviny. K mytí nádobí používejte myčku nádobí, vodovodní kohoutek nastavte na nejmenší proud a místo vany používejte sprchu. Můžete také zkusit jeden trik, který sníží spotřebu vody ve vaší domácnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Správné splachování

Vodu používáme nejen k vaření, mytí nebo koupání, ale také k návštěvě toalety. Pro každého, kdo hledá chytrá řešení ke snížení spotřeby, představujeme banální řešení. Tímto způsobem se budete starat nejen o Zemi, ale ušetříte také spoustu peněz. Jediné, co musíte udělat, je nainstalovat dvojité splachovací tlačítko na toaletu s větším a menším tlačítkem namísto jednoho velikého.

Mohlo by vás zajímat:  Čedičová moučka dodá rostlinám sílu po celý rok. Jedinečné hnojivo je vyživí a ochrání

Ne vždy je třeba spláchnout velkým množstvím vody. Menší tlačítko je úspornější a jeho pravidelné používání může pozitivně ovlivnit vaši peněženku. Tento trik je založen na správném tlaku vody. Čím vyšší je jeho úroveň, tím lépe. Toto řešení je skutečně triviální a může udělat hodně. Jako důkaz vám poslouží i fakt, že tento způsob splachování můžete vidět i v obchodních domech nebo na čerpacích stanicích.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/article/heres-why-you-should-consider-installing-a-dual-flush-toilet/
Přidat na Seznam.cz