Drevo1

Dřevěné podlahy a nábytek působí velmi útulně, je ale třeba správně je čistit

Čištění podlah i nábytku je samozřejmostí, a to i v případě, že se jedná o dřevěný nábytek a dřevěné podlahy. Také zde je velmi důležitá pravidelná údržba. Musíme mít ale na paměti, že dřevo je velmi citlivý materiál, ke kterému se tak musí přistupovat. I přesto je ale velmi důležité udržovat si doma pořádek, čistotu a uklízet pravidelně. Jak si tedy správně poradit s čištěním dřevěného nábytku a dřevěných podlah, abychom zamezili jejich poškození?

Zdroj obrázku: Freepik

Náchylnost dřeva k poškození

Dřevo je velmi oblíbený interiérový materiál. Hodí se do každého prostoru, má širokou škálu barev i provedení, ale také jednu velkou nevýhodu. Dřevo je velmi náchylné k poškození povrchu. Písek, drobné kamínky, drobky a jakékoli jiné drobné nečistoty mohou být pro dřevo velmi ohrožující. Dřevo je sice zpravidla ošetřeno lakem, který má pomoci proti poškození povrchu, ale ani ten nevydrží všechno. Je proto velmi důležité při uklízení nejprve uklidit na sucho a až pak vytírat.

Mohlo by vás zajímat:  Na připálenou pánev skvěle fungují osvědčené triky našich babiček, které nádobí nezničí

Čištění podlahy

Dřevěná podlaha by jednou týdně měla projít procesem vytírání. Jak už ale bylo zmíněno výše, je nutné vytírat podlahu bez částeček, které by ji mohly poškodit. Nejprve je proto velmi důležité podlahu zamést nebo vysát. Teprve pak se můžete pustit do vytírání. Postačí vám teplá voda a trochu čisticího přípravku. Myslete také na to, že dřevěnou podlahu je po několika letech nutné znovu natřít lakem.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění nábytku

Dřevěný nábytek je potřeba pravidelně potírat antistatickými přípravky. Jen tak docílíte toho, že se dřevěný nábytek bude lesknout i po mnoha letech používání. Tmavý nábytek je možné potřít čajem, světlý nábytek pivem smíchaným s cukrem, ale postačí vám také směs trochy úplně obyčejného octa a vlažné vody, kterou nábytek pomocí navlhčeného hadru potřete. Pokud se o nábytek a podlahu nebudete pravidelně starat, brzy dojde k větším známkám opotřebení a zašlosti.

Zdroj: https://www.marthastewart.com/1512354/go-with-the-grain
Přidat na Seznam.cz