Připálený hrnec pomohou vyčistit prostředky, které by málokoho napadly

Nevíte, jak vyčistit připálený hrnec, který jste omylem nechali na plotně? Takové čištění není jednoduchý úkol, ale díky několika domácím prostředkům to bude jednodušší. Poradíme, jak na to, abyste to měli snadno a co nejrychleji za sebou. Možná vás překvapí, co budete k vyčištění připáleného nádobí potřebovat.

Připálený hrnec vyčistíte pomocí aviváže

Jednou z účinných metod na čištění hrnce je aviváž. Jestli máte špinavý hrnec, pánev nebo je vrstva připáleného tuku velmi silná, můžete hrnec naplnit vodou a do ní přidat trochu aviváže. Nechte hrnec takto namočený, někdy bude stačit jen hodina, ale při silném znečištění raději několik hodin. Připáleninu odstraňte, až když se budou odlupovat kousky jídla z povrchu pánve nebo hrnce.

Dobře bude fungovat také soda, sůl nebo kyselina citronová. K čištění hrnce jsou tyto prostředky velmi vhodné. Do hrnce dejte po lžíci od každé suroviny a následně zalijte vodou. Dejte na sporák, vodu přiveďte k varu a vařte třicet minut. Směs pak nechte vychladnout, vylijte a drsnou stranou houbičky odstraňte připáleniny.

Mohlo by vás zajímat:  Indukční deska vydrží krásná po dlouhé roky, stačí zvolit účinné a jemné prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Zkusit můžete také citronovou polévku

Citrony si můžete vymačkat do vody nebo do čaje, ale můžete je použít také na čištění v domácnosti. Snadno odstraní připáleniny v pánvi nebo hrnci. Podle toho, jak je silné znečištění, budete potřebovat počet citronů. Na malý hrnec budou stačit dva plody ovoce, na větší plochy pak více kusů.

Ovoce nakrájejte na kousky, zalijte vodou a dbejte na to, aby voda byla asi centimetr nad citrony. Hrnec dejte na plotnu a začněte vodu ohřívat. Nakonec přiveďte k varu a vařte 30 minut za občasného míchání. Voda by se měla obarvit na hnědo. Ještě horkou vodu slijte a stěrkou odstraňte připálené zbytky jídla. Tyto domácí metody jsou nejúčinnější a rozhodně stojí za to je vyzkoušet, protože tím ušetříte nejen čas, ale také peníze.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/how-to-clean-a-burnt-pan-we-tested-5-methods/
Přidat na Seznam.cz