Couple Trying Place Yellow Sofa Their New House

Dřevěný nábytek sluší každému interiéru, ale jen správná péče ho udrží dlouho krásný

Jestli máte doma nábytek z masivního dřeva, určitě víte, že se o něj musíte pravidelně starat, aby vydržel dlouho krásný a funkční. Mnoho lidí takový nábytek miluje, a pokud přijde návštěva, můžete očekávat obdivuhodné pohledy. Jakou péči ale takový nábytek potřebuje?

Vyhněte se častým chybám a dodržujte pravidla pro udržení odolnosti nábytku

Lakovaný nábytek udržíte déle krásný a funkční díky jednoduchým pravidlům. Na dřevěném nábytku se rychle mohou objevit různé škrábance, nemusíte mít ani domácí mazlíčky. Pokud ale dřevo správně ošetříte, takovým problémům se můžete snadno vyhnout.

Mohlo by vás zajímat:  Dlaždice v koupelně budou znovu zářit. Spolehněte se na přírodní prostředky

Používat musíte ty správné čisticí prostředky na dřevo a nábytek, jinak si ho lehce poškodíte. Před koupí masivního nábytku si prostudujte, jaké prostředky budete potřebovat nebo jak si vyrobit domácí bez přídavků chemických složek.

Nikdy na dřevěný nábytek nepoužívejte hrubé ručníky, které jeho povrch snadno poškrábou. Na první pohled je možná neuvidíte, ale pokud se na nábytek podíváte proti slunci, budou vidět i ty nejmenší. Nikdy nábytek neošetřujte pomocí prostředků obsahující granule, které ho mohou také poškrábat.

Mohlo by vás zajímat:  Pomůcky v kuchyni mohou vážně ohrozit zdraví, některé materiály jsou toxické
Zdroj obrázku: Freepik

Leštidlo na nábytek by se nemělo používat

Bezbarvá vrstva laku je pro nábytek velmi důležitá, protože dodává odolnost. Takový nábytek je nutné čistit hadříkem z mikrovlákna. Ten jen mírně navlhčete, rozhodně na dřevěný nábytek nepatří mnoho vody. Nepoužívejte ani papírové utěrky – i ty mohou nábytek poškrábat.

Pokud jste nakoupili nábytek bez vrchní vrstvy laku, dávat ji tam nemusíte. Záleží pouze na vás a na způsobu čištění. Při čištění nábytku je nutné nejdříve ho očistit od prachu a usazenin. Pokud na něm máte odolnější skvrny, použijte speciální přípravek na nábytek. Nikdy ale prostředky neaplikujte přímo na nábytek, ale vždy na měkký hadřík. Nábytek můžete ochránit určenými prostředky, ale vždy je dobré se poradit s odborníky v obchodě, abyste nábytek nezničili. Můžete na něj nanášet například vosk, který je přírodní a nebude se na něm usazovat prach a další nečistoty.

Zdroj: http://blog.rismedia.com/2016/10-tips-for-taking-care-of-wood-furniture/
Přidat na Seznam.cz